سه‌شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۱

بهار همدلی / دبیر مجمع تخصصی کانون‌های هنرهای تجسمی وزارت بهداشت:

نمی‌توانیم منتظر ارگان‌ها و نهادهای مسؤول بمانیم / حمایت وزیر بهداشت به پویش بهار همدلی اعتبار می‌بخشد

۳۲

دبیر مجمع تخصصی کانون های هنرهای تجسمی وزارت بهداشت گفت: ما فکر می‌کنیم که اگر بتوانیم یک باب منزل بیشتر بسازیم و سرپناهی برای آسیب‌دیدگان سیل‌های اخیر ایجاد کنیم گام بسیار بلندی برداشته‌ایم.

سید عرفان مهدی‌نژاد دانشجوی دانشگاه علوم پزسکی شهید بهشتی و دبیر مجمع تخصصی کانون‌های هنرهای تجسمی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا اظهار داشت: از آنجایی‌که در کشور ما شرایط به‌گونه‌ای است که بسیاری از ارگان‌ها و نهادها وظایف خود را به درستی انجام نمی‌دهند، شهروندان باید اقدامات خودجوشی را در پیش بگیرند که ما دانشجویان هم از این قضیه مستثنا نیستیم. ما باید به سیل‌زدگان استان‌های مختلف کشور کمک کنیم تا بتوانند هر چه زودتر به زندگی عادی خود بازگردند.

وی یادآور شد: البته این کمک‌ها نمی‌تواند مشکلات فراوان سیل‌زدگان را رفع کند اما ما تا جایی که در توان‌مان باشد تلاش می‌کنیم تا بتوانیم باری از دوش این مردم آسیب‌دیده برداریم و نزد وجدان خود آسوده‌خاطر باشیم.

دبیر مجمع تخصصی کانون‌های هنرهای تجسمی وزارت بهداشت درباره فعالیت‌های مجمع تخصصی هنرهای تجسمی گفت: از زمان راه‌اندازی پویش بهار همدلی با اعضای شورای مرکزی جلساتی برگزار کردیم که از سوی آن‌ها استقبال خوبی صورت گرفت. همچنین تلاش می‌کنیم به‌تدریج دبیران کانون‌های فرهنگی سایر دانشگاه‌ها را به این پویش دعوت کنیم.

مهدی‌نژاد ابراز امیدواری کرد: یک حرکت جمعی در میان همه دانشگاه‌ها و دانشگاهیان کلید بخورد و آن‌ها بتوانند در این راستا به آسیب‌دیدگان سیل کمک کنند.

وی با تاکید بر این که ما با سایر دبیران و دیگر کانون‌های دانشگاهی همکاری می‌کنیم که این پویش با قوت لازم به اهداف خود دست یابد خاطرنشان کرد: ما نمی‌توانیم منتظر ارگان ها و نهادهای مسؤول بمانیم و از این‌رو از همه دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی انتظار داریم که در پویش ملی بهار همدلی مشارکت کنند و ما را در رسیدن به اهداف خیرخواهانه و انسان‌دوستانه یاری کنند.

دبیر مجمع تخصصی کانون‌های هنرهای تجسمی وزارت بهداشت تصریح کرد: ما فکر می‌کنیم که اگر بتوانیم یک باب منزل بیشتر بسازیم و سرپناهی برای آسیب‌دیدگان سیل‌های اخیر ایجاد کنیم گام بسیار بلندی برداشته‌ایم و توانسته‌ایم رسالت خود را به سرانجام برسانیم.

این موسس پویش ملی بهار همدلی درباره ایجاد اعتماد در میان دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی اظهار داشت: این اقدام نیازمند یک حمایت همه‌جانبه از سوی وزارت بهداشت بود که خوشبختانه انجام شد. ممکن است دانشجویان با افراد مختلفی صحبت کنند و آن‌ها را به این پویش دعوت کنند اما طبعا تاثیر اقداماتی نظیر حمایت وزارت بهداشت و معاونت‌های زیرمجموعه آن بسیار بیشتر از چنین حرکت‌هایی خواهد بود.

وی ادامه داد: در کنار حمایت وزیر بهداشت و معاونان وزارت بهداشت، اطلاع‌رسانی دانشگاه‌های علوم پزشکی در کانال‌های معتبر و نصب پوستر در دانشگاه‌ها به چنین پویشی اعتبار فراوانی می‌بخشد؛ افراد برای حضور در پویش ملی بهار همدلی بیشتر ترغیب می‌شوند و می‌دانند پولی که می‌دهند به حساب مشترک رییس دانشگاه، معاون فرهنگی دانشگاه و یکی از اساتید مورد اعتماد دانشجویان واریز می‌شود.

مهدی‌نژاد گفت: علی‌رغم بی‌مهری‌هایی که نسبت به رشته پزشکی صورت می‌گیرد اما باز هم جامعه علوم پزشکی بدون توجه به این نوع رفتارها همچنان برای کمک‌رسانی به مردم و فداکاری برای آن‌ها آمادگی دارد و همه تلاش خود را در این راستا به‌کار می‌گیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.