سه‌شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲

حضور پر قدرت ۸ انجمن علمی دانشگاه علوم پزشکی شخید بهشتی در دهمین جشنواره حرکت و کارآفرینی

28

برای نخستین بار دو دانشگاه بزرگ پایتخت که مزین به نام شهید بهشتی هستند به طور مشترک، دهمین جشنواره حرکت و کارآفرینی را با هدف حمایت از انجمن‌های علمی دانشجویان هر دو دانشگاه برگزار کردند.

به گزارش مفدا بهشتی، در مراسم افتتاحیه دهمین جشنواره حرکت و کارآفرینی که با حضور "دکتر کدخدازاده" معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و "دکتر واعظی" معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی و مدیران هر دو حوزه همراه بود، برای نخستین بار انجمن های علمی دانشجویان هر دو  دانشگاه به طور مشترک به ارائه دستاوردهای علمی خود پرداختند.

در همین راستا هشت انجمن علمی(رادیولوژی، رسانه، تعامل علم و صنعت، قلب، نوروفیزیولوژی، مهندسی صنایع، نخبه پروری، کارآفرینی پزشکی و دانشجویان دانشکده پزشکی) دانشجویان دانشگاه در این دوره از جشنواره، دارای غرفه بودند که محصولات و اختراعات خود را در معرض نمایش گذاشتند.

همچنین جشنواره مذکور دارای سه بخش نمایشگاهی و غرفه، ایده شو و رقابتی است که بخش نمایشگاهی و غرفه از روز یکشنبه هشتم اردیبهشت تا روز سه شنبه دهم اردیبهشت، بخش ایده شو روز یکشنبه هشتم اردیبهشت و نیز بخش رقابتی روز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه برگزار می شود.

لازم به ذکر است، در این دوره نمایشگاه آثار، تولیدات و دستاوردهای انجمن های علمی دانشجویان دو دانشگاه برگزار ارایه می‌شود و در مراسم اختتامیه این جشنواره به انجمن‌های علمی برتر جوایزی نفیس از قبیل: مجوز برای تأسیس شرکت دانش بنیان، تخصیص وام تا سقف ۲ میلیارد ریال، در نظر گرفتن ساختمانی به منظور انجام فعالیت های انجمن‌های علمی در مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی و موارد دیگر اهداء خواهد شد.

گفتنی است، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی طی کمتر از یکسال گذشته اقدام به تصویب و راه اندازی ۵۵ انجمن علمی دانشجویی کرد.

علاقه مندان می‌توانند جهت بازدید از این نمایشگاه تا روز سه شنبه دهم اردیبهشت ماه به محوطه دانشگاه شهید بهشتی مراجعه نمایند.

خبرنگار: آهو ضرغامی

کارشناس روابط عمومی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.