چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۳

بهار همدلی/ دبیر خانه نشریات وزارت بهداشت و از موسسان پویش بهار همدلی

«پویش ملی بهار همدلی» به دور از نگاه به گذشته و تعلق افراد به گروه‌های مختلف، با هدف جبران گوشه‌ای از خسارات سیل راه‌اندازی شد

محمد مسلمی

دبیر خانه نشریات و از موسسان پویش بهار همدلی ضمن درخواست از تمام دانشجویان جهت شرکت در پویش ملی بهار همدلی، گفت: پویش ملی بهار همدلی به دور از نگاه به گذشته افراد و تعلق افراد به گروه‌های مختلف و فقط با هدف جبران گوشه‌ای از خسارات وارد شده که شامل ساخت مسکن است راه‌اندازی شده است.

محمد مسلمی دبیر خانه نشریات وزارت بهداشت در گفت‌وگو با مفدا با اشاره به راه‌اندازی پویش ملی بهار همدلی که توسط نهادهای دانشجویی برای کمک به سیل زدگان شکل گرفته است، گفت: بعد از باران  رحمت الهی که از ابتدای سال ۹۸ شروع شد متاسفانه شاهد ایجاد مشکلات زیاد و حتی خسارات جانی به هموطنان عزیزمان در استان‌های مختلف کشور بودیم.
وی در خصوص اقدامات صورت گرفته برای کمک رسانی به سیل زدگان گفت: از ابتدای این حادثه به فکر کمک به هموطنان بودیم و در گام اول با راه اندازی گروه‌های گلستان متحد و جنبش بزرگ همیاری  اقدام به اعزام بیش از صد دانشجو و فارغ التحصیل رشته‌های علوم پزشکی به استان‌های گلستان  لرستان و خوزستان اعزام کردیم
وی ادامه داد: طرح جنبش همیاری ضمن جمع آوری کمک های مالی وخرید دارو و همچنین مایحتاج اولیه زلزله زدگان در قالب اکیپ‌هایی همراه با هلال احمر تلاش در جهت جلوگیری از شیوع بیماری‌های واگیر دار کردند و در این زمینه کمک زیادی به عدم شیوع بیماری‌ها در مناطق مختلف کردند.

مسلمی توضیح داد: با توجه به حجم بالای خسارات وارده که از همان ابتدا از تصاویر و گزارشات معلوم بود در فکر چگونگی جبران خسارت وارد شده بودیم که به پیشنهاد  دانشجویان به پویش ملی دانشگاهیان ایران یعنی پویش بهار همدلی رسیدیم‌.

دبیر خانه نشریات وزارت بهداشت افزود: پویش ملی بهار همدلی به دور از نگاه به گذشته افراد و تعلق افراد به گروه‌های مختلف و فقط با هدف جبران گوشه‌ای از خسارات وارد شده که شامل ساخت مسکن است راه‌اندازی شده است. هدف این پویش در درجه اول کم کردن رنجی از جامعه سیل زده  ایران است و سپس به فکر ترویج فرهنگ همکاری و کمک رسانی به هم نوع در بین دانشجویان و جامعه علوم پزشکی و در نهایت جامعه هستیم.

وی خطاب به دانشجویان سراسر کشور عنوان داشت: از تمام دانشجویان می‌خواهم با وجود گله‌مندی‌های موجود نسبت به وضعیت جامعه و همچنین مشکلات اقتصادی تا حد امکان به این پویش با هدف کم کردن حداقل یک رنج از جامعه ایران به پویش بپیوندند. کمترین کمک خود را دریغ نکنند و مطمئن باشند با هر نوع کمکی حتی همراه کردن فرد دیگر در این طرح شریک هستند. این طرح متعلق به تمام دانشجویان و افراد جامعه است و همه در کنار هم با هر نوع تفکری جمع شده‌ایم.

وی ادامه داد: به طور ویژه از عزیزان نشریاتی در نشریات دانشجویی می‌خواهم که همانطور که در فعالیت خود بدون کوچیک‌ترین چشم داشت مالی و فقط با اهداف خیر فرهنگی فعالیت داشته‌اند اکنون نیز با این طرح چه از نظر مالی و چه از نظر اطلاع رسانی و تبلیغات همراه شوند. دوستان خود را تشویق به پیوستن به طرح کنند به امید اینکه رنج و سختی‌ای از جامعه بزداییم.

مسلمی فعالیت این کمپین را تشریح کرد و گفت: در این کمپین همانطور که گفته شد هر کمکی دو برابر خواهد شد. بدین صورت که با صحبت‌های صورت گرفته به ازای هر سی میلیون که جمع آوری شود از طریق نهادهای حمایتی و خیریه شست میلیون کمک می شود و با مجموع این مقدار با نظارت دانشجویان و مهندسین متخصص خانه‌هایی در شان مردم ساخته می شود و با امکانات اولیه زندگی به ایشان تحویل داده می شود.

وی افزود: حساب‌های مالی اعلام شده زیر نظر رئیس دانشگاه و معاون فرهنگی ایشان و در شفافیت کامل خواهند بود و به ازای هر سی میلیون کمک یه خانه با امکانات به نام آن واحد دانشگاهی ساخته خواهد شد. در پایان این قول را می‌دهم به عنوان دبیر خانه نشریات و عضو هیئت موسس این طرح پیگیر شفافیت کامل هستیم و مطمئن باشید امین شما خواهیم بود لطفا علاوه بر کمک خود دیگر اعضا جامعه علوم پزشکی و پزشکی را نیز در این طرح همراه خود کنید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.