سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹

برتری تیم دانشجویی دانشکده داروسازی و علوم دارویی دانشگاه در بیست و دومین سمینار دانشجویان داروسازی ایران

دارو

تیم دانشجویی دانشکده داروسازی و علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان موفق گردید در بیست و دومین سمینار دانشجویان داروسازی ایران که ۲۷ فروردین ماه به مدت چهار روز در دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد، حائز رتبه برتر در بخش علمی گردد.

به گزارش مفدا اصفهان در این سمینار در بخش ارائه شفاهی دانشجویان الهام طاهریان رتبه اول شیمی دارویی، محمد روفرشباف رتبه اول بیوتکنولوژی، مائده محمدی راد رتبه اول فارماکولوژی، لیلا سید طباطبایی رتبه اول فارماسیوتیکس و الهام طاهریان رتبه اول ارائه انگلیسی را بدست آوردند.
همچنین در بخش ارائه پوستر و در محور علمی دانشجویان فرزانه صدری رتبه اول نانو فناوری های دارویی، لادن دیانی رتبه دوم نانو فناوری های دارویی، مریم فتاحیان رتبه اول فارماکوگنوزی، محسن کاویانپور رتبه سوم فارماکوگنوزی و سروین فرهادی رتبه اول شیمی دارویی و در محور صنفی دانشجویان امیرعلی حریری و مهسا زاغیان به ترتیب رتبه دوم و سوم را کسب نمودند.
بدین ترتیب با توجه به نتایج نهایی داوری ارائه های شفاهی و پوستر ها، تیم دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان توانست با کسب بیشترین امتیاز رتبه برتر این سمینار را در بخش علمی بدست آورد.
گفتنی است سمینار دانشجویان داروسازی سراسر کشور (Iranian Pharmacy Students' Seminar) یا به اختصار  IPSS از سال ۱۳۷۳، هرساله به میزبانی یکی از دانشکده های داروسازی سراسر کشور برگزار شده است.
این سمینار، بزرگترین سمینار مستقل دانشجویی کشور است که دانشجویان، خود تصمیم گیرنده و برگزارکننده اصلی سمینار هستند و  با سابقه برگزاری بیست دوره مداوم، هم چنان به فعالیت خود در دو حوزه صنفی و علمی ادامه می دهد و مشابه آن در هیچ یک از گروه های دانشجویان پزشکی و غیر پزشکی کشور برگزار نمی شود.
محورهای علمی ارسال آثار شامل فارماسیوتیکس، فارماکوکینتیک و بیوفارماسی، فارماکولوژی، سم شناسی، داروسازی بالینی، شیمی دارویی، داروسازی هسته ای، مدیریت و اقتصاد دارو، بیوتکنولوژی دارویی، نانوفناوری دارویی، فارماکوگنوزی، داروسازی سنتی، کنترل دارو و غذا و مواد آرایشی و بهداشتی، داروسازی بیمارستانی و فارماکواپیدمیولوژِی و محورهای صنفی ارسال آثار شامل اخلاق در داروسازی، آموزش در داروسازی، داروسازی، آگاهی بخشی و  سلامت عمومی، نقش داروساز و مراقبت های دارویی در بیمارستان، حقوق و قوانین در عرصه داروسازی، آینده شغلی داروسازان و سایر موضوعات مربوط به صنف داروسازی می باشد.
این سمینار هرساله با حضور جمع کثیری از اساتید و دانشجویان علوم دارویی با هدف ارائه دستاوردهای پژوهشی دانشجویان علوم دارویی، بحث و بررسی پیرامون مشکلات صنفی جامعه داروسازی و تلاش در راستای ارائه راهکارها و  پیشنهادات کاربردی در جهت رفع آن‌ها و در نهایت افزایش آگاهی بخشی و ارتقای سطح علمی و پژوهشی دانشجویان داروسازی برگزار شده است. همچنین این سمینار همواره بهترین جایگاه برای معرفی دستاورد های علمی و پیگیری مطالبات صنفی دانشجویان داروسازی سراسر کشور بوده و دستاوردهای صنفی سمینار، همواره راه گشا و کمک کننده به سیاست گزاران حوزه دارویی کشور بوده است.

طبق اساسنامه سمینار دانشجویان علوم دارویی سراسر کشور، برگزار کننده سمینار، تشکل انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده میزبان است و در دانشکده هایی که تشکل انجمن اسلامی دانشجویان موجود نیست، وظیفه برگزاری سمینار بر عهده ی تشکلهای پژوهشی دانشجویی آن دانشکده می باشد. پس از تشکیل دبیرخانه در دانشکده میزبان، از هر یک از دانشکده های داروسازی سراسر کشور، دو نفر از دانشجویان به عنوان رابط علمی و صنفی به دبیرخانه وقت سمینار معرفی می شوند که بدین ترتیب تعاملی سازنده بین دانشجویان داروسازی سراسر کشور برقرار می شود.
در راستای این اهداف، سمینارهای دانشجویان علوم دارویی سراسر کشور سعی دارد تا با ایجاد همدلی و همراهی و اتحاد بیش از پیش جامعه داروسازی کشور، گامی استوار، جدی و موثر در جهت ارتقا سطح دانش داروسازی و پیشبرد اهداف صنفی، علمی و پژوهشی جامعه داروسازی بردارد.
شایان ذکر است در سال ۱۳۷۹ و در هفتمین سمینار دانشجویان داروسازی ایران، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان میزبان دانشجویان داروسازی کشور بود.
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.