شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۸

طی روزهای ۲۰ تا ۲۳ دی ماه در خزرآباد ساری

نخستین کارگاه آموزشی مسئولان ورزش‌های همگانی و دبیران دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار می‌شود

گزارش تصویری اولین نشست هم اندیشی مسئولان ورزش های همگانی وزارت بهداشت

رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت گفت: نخستین کارگاه آموزشی – توجیهی پایه یک در رشته های ورزشی طناب زنی، لیوان چینی، روبیک و فریزبی ویژه مسئولان ورزش های همگانی و دبیران مناطق دهگانه دانشگاه های علوم پزشکی طی روزهای ۲۰ تا ۲۳ بهمن در مجتمع فرهنگی – تفریحی خزرآباد ساری برگزار می‌شود.

حسین میرزا راه کوشکی، رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این مطلب افزود: همزمان با این کارگاه آموزشی، کارگاه آموزشی – توجیهی مقدماتی رشته‌های ورزشی طناب کشی، داژبال، پله نوردی و فوتبال رومیزی نیز در این محل برگزار خواهد شد.

وی هدف از برگزاری این کارگاه‌های آموزشی را ارتقای سطح علمی مسئولان ورزش‌های همگانی دانشگاه‌های علوم پزشکی و همچنین دبیران دهگانه مناطق عنوان کرد و گفت: قطعا تدوام برگزاری این کارگاه‌های آموزشی که زیر نظر مدرسین مجرب برگزار خواهد شد سبب آشنایی بیشتر این عزیزان با رشته‌های ورزش‌های همگانی می‌شود.

کوشکی خاطرنشان کرد: این کارگاه‌های آموزشی و توجیهی در راستای تکمیل جلسه مسئولان ورزش‌های همگانی دانشگاه‌های علوم پزشکی که در تهران برگزار شد،  خواهد بود.

رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت اظهار داشت: تصمیم بر این شد که قبل از برگزاری نخستین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، با برگزاری این کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی، سطح فنی و علمی مسئولان ورزش‌های همگانی دانشگاه‌های علوم پزشکی  و مدیران مناطق دهگانه را نسبت به رشته‌های ورزش‌های همگانی افزایش دهیم تا این عزیزان نسبت به این رشته‌های ورزشی آشنایی بیشتری پیدا کنند.

وی ادامه داد: علاوه بر آن، با فدراسیون ورزش‌های همگانی هماهنگی انجام شده که شرکت کنندگان در این کارگاه‌های آموزشی بعد از گذراندن این دوره، بتوانند در کلاس‌های مربیگری شرکت کنند تا بتوانند آموزش‌های لازم را در خصوص ورزش‌های همگانی به دانشجویان انتقال دهند.

رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت تاکید کرد: پس از پایان این کارگاه‌های آموزشی، به هر یک از شرکت کنندگان، دو گواهی گذراندن کارگاه‌های آموزشی از سوی فدراسیون ورزش‌های همگانی و همچنین اداره کل دانشجویی وزارت بهداشت اعطاء می‌شود، همچنین در کلیه هشت رشته نیز گواهی پایان دوره‌ آموزشی از سوی مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت صادر می شود.

کوشکی در پایان خاطرنشان کرد: این کارگاه‌های آموزشی و توجیهی که طی سه روز در خزرآباد ساری برگزار می‌شود زیر نظر مدرسان فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور خواهد بود.

گفتنی است، ترویج فعالیت‌های ورزشی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور درباره دو بخش ورزش‌های قهرمانی و همگانی دنبال شده و در هر یک از این بخش‌ها شاهد برگزاری المپیاد ورزشی مجزایی به صورت سالانه هستیم.