شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان: اساتید می‌بایست مروج قرآن باشند

دکتر ساکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه اساتید می‌بایست مروج قرآن باشند، برای ترویج آموزه‌های قرآنی در میان نسل جوان و به ویژه دانشجویان به مباحث پژوهشی، برگزاری سمینارها، مسابقات و معرفی الگوهای موفق تأکید کرد.

به گزارش مفدا، دکتر کورش ساکی، رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در گفت‌وگو با مفدا، عنوان کرد: امروز نقش قرآن در زندگی ما بی‌بدیل است. همه‌ی ما به عنوان مسلمان می بایست الگوهای مناسبی را از این کتاب آسمانی که علاوه بر آن نقش هدایت و مسبب هدایت انسان است برداشت کنیم. ما هر آنچه که بخواهیم در قرآن است.

وی افزود: این تفاسیر اهمیت موضوع را در الگوسازی و تشویق های قرآنی به ویژه برای دانشجویان که آینده‌سازان مملکت اسلامی هستند نشان می دهد. در نتیجه در این حوزه باید خیلی بیشتر ورود کنیم و رسالت آموزشی را در دانشگاه علاوه بر فلسفه‌ی اصلی دروس در راستای ترویج فرهنگ قرآنی و احکام آن سوق دهیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به فرارسیدن بیست و دومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت،  برای ترویج آموزه‌های قرآنی در میان نسل جوان و به ویژه دانشجویان گفت:

در درجه نخست خود اساتید می بایست مروج قرآن باشند. در مرحله‌ی بعد مطرح کردن مباحث در عناوین مختلف از جمله زندگی دانشجویان و به ویژه مباحث پژوهشی می‌تواند تأثیرگزار باشد. ضمن این که برگزاری سمینارها و مسابقات و معرفی الگوهای موفق نیز خیلی خوب است.

در ادامه وی در مورد برگزاری جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت در انتقال آموزه‌های اصیل قرآنی به دانشگاهیان علوم پزشکی اظهار داشت:

بدون تردید برگزاری این جشنواره در تبیین و ترویج فرهنگ قرآنی خیلی موثر بوده است اما باید تداوم داشته باشد. ضمن این که صرفا نمی تواند همه‌ی نیازهای دانشجویان به آیین قرآن را مرتفع سازد. تأثیر ترویج قرآن زمانی خواهد بود که در متن زندگی دانشجویان و البته همه ی ما باشد. اگر این موضوع تقویت نشود ابتر خواهد ماند. برای اعتلای آن باید سایر مولفه ها که موضوع را همواره برای دانشجویان تازه نگه می دارند مستمرا ادامه دهیم.

ایشان برای جذب حداکثری دانشگاهیان علوم پزشکی اظهار داشت می بایست قرآن را بیشتر از هر زمان مهم جلوه دهیم وگرنه پیام‌های متفاوتی را در پی خواهد داشت. منظورم این است که جاذبه‌های قرآن را بیشتر مطرح کنیم. در واقع ما باید به دنبال راهکارهایی باشیم که ظرافت‌های خاص روانشناسی و جامعه‌شناسی را در نظر داشته باشد.

سخن من برای دانشگاهیان این است که اسلام آیین زندگی است و این آیین تمام و کمال در قرآن آمده است. کسی که از قرآن به دور باشد قطعا راه اصلی خود که سعادت و کمال می باشد را گم خواهد کرد.

در پایان وی آمادگی خود را برای شرکت در بخش پژوهش قرآنی بیست و دومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت اعلام کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.