شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۰

مهم‌ترین اخبار سرویس«دانشجویی» مفدا از یازدهم تا هفدهم دی ماه

لوگو سرویس دانشجویی

هفته گذشته سرویس « دانشجویی» مفدا خبرهای گوناگونی را تولید و منتشر کرد که مهم‌ترین این خبرها را در ادامه می‌خوانید.

به گزارش مفدا، مهم‌ترین عناوین خبری «سرویس دانشجویی مفدا» در هفته گذشته را مرور می‌کنیم.

شنبه ۱۱ دی ماه/ معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان ، لیست موسسات و شرکت‌های لغو مجوز شده و عدم تمدید اعزام دانشجو و همچنین لیست موسسات مجاز اعزام دانشجو را به روز کرد. به گزارش مفدا، کارگروه نظارت بر عملکرد موسسات معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان در آخرین به روز رسانی، لیست موسسات و شرکت‌های لغو مجوز شده و عدم تمدید اعزام دانشجو و همچنین لیست موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج را اعلام کرد.

برای خواندن این خبر اینجا را کلیک کنید.

یکشبه ۱۲ دی ماه/انشجوی علوم پزشکی اصفهان و مخترع دستگاه ارزیاب وضعیت تغذیه‌ای نوزادان:

یکشنبه ۱۲ دیماه/پیام سیدکلاته دانشجوی ارشد گفتار درمانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و مخترع دستگاه «ارزیاب وضعیت تغذیه‌ای نوزادان» که برای این اختراع موفق به کسب مدال برنز نمایشگاه اختراعات کره جنوبی۲۰۱۶ و دیپلم افتخار کشور تایوان شده است، با اشاره به اینکه از مشکلات اصلی مخترعان کمبود حمایت‌های مالی است از مسئولین امر تقاضا کرد که روند ثبت اختراع را تسهیل کنند.

برای خواندن این مصاحبه اینجا را کلیک کنید.

یکشنبه ۱۲ دیماه/ مدیرکل دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم از افزایش کمک هزینه دانشجویان غیر ایرانی خبرداد و گفت: کمک هزینه این دانشجویان حداقل ۲۵درصد افزایش داشته که از اول سال ۹۶ به دانشگاه‌ها پرداخت می‌شود. به گزارش مفدا، صمد حاج جباری  با اشاره به چگونگی پرداخت کمک هزینه دانشجویان بورسیه غیرایرانی گفت: کمک هزینه سال ۹۵ دانشجویان غیرایرانی بورسیه، تا پایان سال پرداخت شده است.

برای خواندن این خبر اینجا را کلیک کنید.

دوشنبه ۱۳ دی ماه/ در مسابقات فوتسال دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه شمال کشورکه با حضور دانشگاه‌های شاهرود، سمنان، گلستان، مازندران، بابل و گیلان برگزار شد، دانشگاه علوم پزشکی گلستان به مقام قهرمانی رسید.به گزارش مفدا گلستان، این مسابقات به مدت سه روز، باحضور دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه شمال کشور (شاهرود، سمنان، گلستان، مازندران، بابل و گیلان) و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در خزرآباد ساری، برگزار شد.

برای خواندن این خبر اینجا را کلیک کنید.

سه‌شنبه ۱۴ دی ماه/ پنجمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر و پسر دانشکده علوم پزشکی نیشابور با شناخت نفرات برتر به کار خود پایان داد .به گزارش مفدا نیشابور، این مسابقات به همت اداره تربیت بدنی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی نیشابور و با شعار «گسترش فعالیت ورزشی، تعدیل دنیای مجازی، ارتقاء سلامت»  از ۱۶ آذرماه آغاز شد و به مدت ۲۰ روز ادامه داشت.

برای خواندن این خبر اینجا را کلیک کنید.

چهارشنبه ۱۵ دیماه/ ساختمان جدید دانشگاه علوم پزشکی مجازی کشور به طور رسمی مورد بهره برداری قرار گرفت.به گزارش مفدا به نقل از وزارت بهداشت، دکتر ناصر استاد سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مجازی با اعلام این خبر افزود: راه اندازی دانشگاه علوم پزشکی مجازی کشور برای انجام ماموریت‌های محوله در بسته مجازی سازی در راستای تحقق برنامه‌های تحول و نوآوری در آموزش پزشکی است.

برای خواندن این خبر اینجا را کلیک کنید.

پنجشنبه ۱۶ دیماه/ نشست تخصصی «نقش تشکل های صنفی در گذر از دانشگاه گلخانه‌ای به دانشگاه در خدمت جامعه» برگزار شد.

به گزارش مفدا  به نقل از پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، این نشست تخصصی به همت معاونت پژوهشی و آموزشی و همکاری انجمن جامعه شناسی ایران و با سخنرانی دکتر سیامک زند رضوی برگزار شد.

برای خواندن این خبر اینجا را کلیک کنید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.