شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۵

اعتراض دانشجویان دانشگاه شریف نسبت به کمبود امکانات بهداشتی اولیه در خوابگاه‌ها/ مسئولان دانشگاه: ما رسیدگی می‌کنیم دانشجویان هم رعایت کنند

تعمیرات خوابگاه های بابل

کمبود امکانات بهداشتی در خوابگاه‌های دانشگاه‌ها به گونه‌ای است که دانشجویان دانشگاه شریف که دانشگاه سطح یک کشور است به این وضعیت اعتراض دارند و تصمیم به ترک خوابگاه‌ها گرفته‌اند.

به گزارش مفدا ، با ورود به دبیرستان، شروع به درس خواندن برای کنکور کرده بود و به تدریج با نزدیک شدن به سال کنکور، خود را از تفریحات و مهمانی‌هایی که هم سن‌ و سال‌هایش از آن برخوردار بودند محروم می‌کرد تا درس بخواند و در یک دانشگاه معتبر قبول شود.

رویایش دانشگاه صنعتی شریف بود و امکانات و تجهیزات این دانشگاه را در سر می‌پروراند.

با خود می‌اندیشید که چند سالی سختی می‌کشد و از تفریحاتش بازمی‌ماند و درس می‌خواند ولی به رویایش و به آن امکانات در سطح دانشگاه برتر کشور دست می‌یابد.

کنکور تمام شد و با رتبه خوبی که آورد توانست به دانشگاه صنعتی شریف راه یابد.

ساک امید و آرزوهایش را بست و به پایتخت آمد تا بتواند از امکانات صنفی و رفاهی و تحصیلاتی محبوب‌ترین دانشگاه کشور بهره‌مند شود.

حالا وی دانشجوی دانشگاه شریف است و حدود دو سال هم از تحصیلش در این دانشگاه می‌گذرد ولی با استرس و گلایه با خبرگزاری فارس تماس گرفته است.

وی نسبت به امکانات دانشگاه شریف اعتراض دارد و می‌گوید در دانشگاه سطح یک کشور حتی نخستین امکانات موردنیاز دانشجویان نیز وجود ندارد.

از خوابگاه‌های دانشگاه گلایه دارد و می‌گوید: کوچکترین امکانات بهداشتی در این خوابگاه‌ها نیست تا جایی که حشراتی مانند ساس در خوابگاه بسیار است و این مساله به گونه‌ای است که حتی خانواده‌های دانشجویان را هم نگران کرده است.

مادر یکی از دانشجویان خوابگاهی دانشگاه شریف که فرزندش در خوابگاه شهید احمدی روشن مستقر است، می‌گوید: وقتی پسرم به شهر خودمان می‌آید حشراتی مانند ساس هم در لباسش وجود دارد که به خانه منتقل می‌شود که پس از رفتنش به تهران تمام وسایل منزل را سم پاشی می‌کنیم ولی دوباره ساس به منزلمان می‌آید.

وی می‌گوید: دانشجویان دانشگاه شریف جزء استعدادهای برتر این کشور هستند ولی از امکانات اولیه خوابگاهی مانند امکانات بهداشتی هم محرومند و با بیماری‌های پوستی مواجه شده‌اند، به طوری که دانشجویان تصمیم به ترک خوابگاه گرفته و با توجه به وضعیت خانه در تهران جایی برای رفتن ندارند.

ساس موجودی است که لای درز تشک و متکا و شکاف اجناس چوبی مخفی می‌شود و شب هنگام خارج شده و انسان را نیش می‌زند که از مهدی سلطانی مدیر امور خوابگاه‌های دانشگاه صنعتی شریف در رابطه با چگونگی ورود اینگونه حشرات به خوابگاه‌ها و نحوه مقابله با آن از سوی مسئولان دانشگاه سوال کردیم، وی گفت: برنامه سم پاشی دوره‌ای خوابگاه‌ها هر ۴ ماه یک بار انجام می‌شود و سمپاشی موردی هم داریم که با دانشجویان هماهنگ می‌شود تا به اتاق دیگری منتقل شوند و اتاقشان را سم پاشی کنیم.

به گزارش فارس، وی افزود: در حال حاضر فصل امتحانات است و دانشجویان برای سم پاشی موردی اعلام آمادگی نمی‌کنند ولی بعضی از اتاق‌ها که شرایط بحرانی دارند با انتقال دانشجویان سم پاشی را انجام می‌دهیم.

سلطانی گفت: البته رسیدگی مسئولان دانشگاه به تنهایی برای دفع اینگونه حشرات کافی نیست بلکه خود دانشجویان هم باید رعایت کرده و به توصیه‌های کارشناس بهداشت عمل کنند.

وی در رابطه با نحوه ورود اینگونه حشرات به خوابگاه‌ها گفت: دانشجویان مسافرت‌های زیادی دارند و به شهرهایشان می‌روند ممکن است از قطار یا وسایل دیگر نقلیه این حشرات را به خوابگاه‌ها منتقل کنند که این وضعیت در دانشگاه صنعتی شریف در حد کنترل است ولی باید همکاری دانشجویان را هم داشته باشیم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.