شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۰

کمبود ۳۰۰ خوابگاه دانشجویی در کشور

ساخت خوابگاه در دانشگاه علوم پزشکی کردستان

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ۳۰۰ خوابگاه دانشجویی در کشور کمبود داریم که باید از طریق پرداخت کمک رهن به دانشجویان برای برطرف کردن این مشکل اقدام شود.

به گزارش مفدا، ذوالفقار یزدان ‌مهر  در سومین گردهمایی معاونان، مدیران و روسای ادارات حوزه معاونت دانشجویی و رفاه دانشگاه‌ های منطقه هشت کشور در دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار اظهار داشت: در این نشست ها اعضا می‌توانند تعامل و هماهنگی بیشتری برای انجام امور و حل مشکلات داشته باشند.
وی گفت: برای حل مشکلات خوابگاهی تلاش‌های زیادی صورت گرفته است به طوری که بنیاد ۱۵ خرداد هم اینک ۲۶ خوابگاه سه هزار متری دخترانه را در مناطق کمتر برخوردار در حال ساخت دارد.
وی افزود: پرداخت تسهیلات هدفمند یکی از اهداف صندوق برای کمک به دانشجویان است تا بخشی از مشکلات آنان مرتفع شود.
وی پیش ‌بینی اعتبارات تجهیز خوابگاه ها، تغذیه، تعمیر و نگهداری آنها در سالجاری را به صورت متمرکز در بودجه صندوق خواستار شد.
وی با بیان اینکه ۱۲ هزار میلیارد ریال اعتبار در بخش تغذیه نیاز است، خاطرنشان کرد: دولت چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال را تامین می ‌کند که این امر دانشجویان را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دولت نیاز دانشگاه ‌ها را در قالب تسهیلات در اختیار صندوق رفاه دانشجویان قرار دهد.
یزدان ‌مهر ادامه داد: مشارکت با شرکت ‌های دانش بنیان، مدیریت بر اموال راکد دانشگاه‌ها و پروژه‌ هایی که در دانشگاه وجود دارد می تواند بخشی از مشکلات اعتباری صندوق را مرتفع کند و آن را به سوی خودکفایی پیش ببرد.
وی گفت: ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای افزایش وام ویژه دکتری اختصاص پیدا کرده است و به زودی این مبلغ به چندین برابر افزایش پیدا می کند.
به گزارش ایرنا، نخستین گردهمایی ادارات رفاه دانشگاه ها در بندر انزلی و دومین در مشهد برگزار شده است.
بندر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله ۶۴۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.