شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۴

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران؛

تجربیات و درس‌های استادان بزرگ باید به نسل بعدی انتقال یابد

دانشگاه علوم پزشکی تهران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه باید تجربیات و درس‌های استادان بزرگ را به نسل بعدی انتقال دهیم، گفت: این ما هستیم که باید حرفه پزشکی را از پیرایه‌ها پاک نگه‌داریم.

به گزارش مفدا به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، مراسم تجلیل و تکریم مقام استاد یحیی عقیقی در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

دکتر علی جعفریان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در مراسم تجلیل از مقام والای دکتر عقیقی، ایشان را نمونه و الگوی مناسبی برای معرفی به نسل جدید معرفی کرد و گفت: همه افرادی که در حوزه سلامت فعالیت می‌کنند هدفی جز ارائه خدمت به مردم ندارند.

وی گفت: همه ما بهترین دوران عمر خود را صرف تحصیل و کار در مراکز درمانی کرده‌ایم تا به مردم خدمت کنیم و اگر عزت و احترامی داریم به‌واسطه همین خدمت به مردم است.

جعفریان افزود: خوشحالیم که امروز می‌بینیم که باوجود فضاسازی‌های ناعادلانه علیه پزشکان، به گواه نظرسنجی مراکز متعدد، پزشکان جزء گروه‌هایی هستند که مورد اعتماد مردم قرار دارند.

وی با تأکید بر این نکته که جامعه پزشکی مملو از انسان‌های بزرگی است که عمر خود را صرف خدمت به مردم کرده‌اند؛ گفت: جامعه پزشکی جامعه شریف و خدومی است و دامنش از بسیاری از اتهاماتی که به آن وارد می‌کند مبراست و همه ما همواره به سوگندی که خورده‌ایم متعهد هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه خوشحالیم که اساتیدی مثل دکتر عقیقی داریم که ما را با این مفاهیم آشنا کرده‌اند؛ گفت: وظیفه همه ما به‌عنوان اعضای هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران این است که این مفاهیم ارزشمند را به نسل جدید دانشگاه منتقل کنیم.

وی با اشاره به اینکه دکتر عقیقی به‌واقع الگوی عملی کار کردن در حرفه پزشکی است؛ گفت: این نوع رفتار و عمل به ما یاد می‌دهد که چگونه باید کار کنیم و این روحیه ایشان است که اگر امروز استند می‌گذارد، تمام فکر و ذکرش این است که هر چه زودتر به بیمارستان برگردد.

جعفریان با اشاره به سوابق همکاری خود با دکتر عقیقی در بخش‌های مختلف؛ گفت: برای مایی که حضور این استادان بزرگ را درک کرده‌ایم وظیفه‌ای مهم‌تر از این وجود ندارد که این تجربیات و درس‌ها را به نسل بعدی انتقال دهیم؛ زیرا وقتی جامعه به سمت نادرستی حرکت می‌کند و ارزش‌های آن عوض می‌شود؛ این ما هستیم که باید حرفه خود را از این پیرایه‌ها پاک نگه‌داریم.

وی با اشاره به اینکه اگر اخلاقیات در جامعه دچار اشکال شود، ما به‌عنوان پزشک نباید دچار مشکل شویم؛ تأکید کرد: اگر ما هم درگیر این رقابت‌های مادی گرایانه ای که در سطح جامعه رواج دارد شویم؛ دیگر آن جایگاهی را که در نظر مردم داریم؛ نخواهیم داشت و این کار اصلاً کار آسانی نیست چون حرکت خلاف جریان، همواره کار سختی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه دانشگاه ما مفتخر به این است که همواره چهره‌هایی داشته که در سطح کشور الگو بوده‌اند؛ تصریح کرد: یکی از وظایف ما این است که الگوهای جدیدی ایجاد کنیم که جا پای استادان بزرگ دانشگاه بگذارند و همان‌طور که همواره دانشگاه ما از نعمت استادان بزرگی برخوردار بوده که در سطح کشور اثرگذار بوده‌اند؛ بتوانیم این روند را ادامه دهیم.

وی با  آرزوی سلامتی و طول عمر برای دکتر عقیقی و خانواده محترمشان گفت: از خداوند متعال خواستارم سایه بزرگان دانشگاه بر سر ما مستدام باشد و امیدوارم همه ما قدر این نعمت بزرگ را بدانیم که به عقیده من قدردانی ما آموختن از این استادان بزرگوار و انتقال آن به نسل‌های جدید است.

مراسم تجلیل از مقام والای دکتر یحیی عقیقی، بنیانگذار رشته روماتولوژی کودکان روز پنجشنبه ۱۶ دی ۹۵ با حضور رئیس، معاونین و مدیران دانشگاه علوم پزشکی تهران، استادان پیشکسوت و چهره‌های ماندگار دانشگاه، اعضای خانواده استاد عقیقی، استادان گروه کودکان و جمعی از دانشجویان و بیماران استاد در تالار همایش‌های امام خمینی (ره) مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.