شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۳

اجرای مرحله دوم بازنگری برنامه آموزشی دوره دندانپزشکی عمومی

دندانپزشکی

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از آغاز اجرای مرحله دوم بازنگری برنامه آموزشی دوره دندانپزشکی عمومی خبر داد.

به گزارش مفدا، دکتر سعید عسگری در نشست یک روزه مرکز تعالی دندانپزشکی مشهد که با حضور دست‌اندرکاران بازبینی کوریکولوم از دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور و شورای راهبردی دبیرخانه دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت در دانشکده دندانپزشکی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: در مرحله نخست این برنامه نظرات تمامی متخصصان و صاحب‌نظران در زمینه تغییراتی که باید در دوره دکترای عمومی دندانپزشکی ایجاد شود، دریافت شد و مورد بازنگری و غربالگری قرار گرفت.

وی گفت: در مرحله دوم نظرات گروه خبرگان نیز به صورت تخصصی ارائه می‌شود تا در گام بعدی بتوانیم به صورت ستادی پیشنهادات را نهایی کرده و به مرحله اجرا برسانیم.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: در راستای طرح تحول آموزش پزشکی و مأموریت‌های ویژه مشخص شده در مناطق آمایشی کشور، مرکز تعالی دندانپزشکی واقع در کلان منطقه ۹ آمایشی (خراسان‌های رضوی، شمالی و جنوبی) با همکاری راهبردی دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی با نگاه به اهداف ترسیم شده و مشکلات اجرایی کوریکولوم دندانپزشکی عمومی، در اقدامی سازمان یافته از ابتدای امسال اقدام به بازنگری کوریکولوم کرده است.

عسگری با اشاره به اینکه بر اساس برنامه آمایشی سرزمینی، کشور به ۱۰ منطقه آموزشی تقسیم شده که به هر منطقه مسؤولیت‌های ویژه نهاده شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به توانایی‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مسؤولیت بازنگری و اعتلای دندانپزشکی برعهده این دانشگاه نهاده شده است.

به گزارش ایسنا، وی تاکید کرد: این دانشگاه بر اساس برنامه‌هایی که تاکنون داشته، به خوبی عمل کرده است و برگزاری این نشست نیز نشان‌دهنده پیشرفت مناسب فعالیت‌ها و اهداف بوده است.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت یادآور شد: معرفی اهداف و راهبردهای تعیین شده برای بازبینی کوریکولوم به صورت محدود، آشنایی اقدامات صورت گرفته و فلسفه هر یک از اقدامات، آشنایی با سامانه و مسیرهای ارتباطی اعضا با یکدیگر، معرفی فرایندهای لازم برای تبدیل اطلاعات دریافتی به کوریکولوم مورد توافق از جمله محورهای مورد بحث در این نشست بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.