شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۱

دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی ایران تجمیع می‌شوند

دانشگاه علوم پزشکی ایران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، از آغاز احداث ساختمان ۵ دانشکده این دانشگاه خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده کار ساخت این مجموعه در پردیس همت آغاز شده و تا دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش مفدا، دکتر سید جواد حاج میر اسماعیلی  با اعلام این مطلب اظهار کرد: پروژه احداث ساختمان ۵ دانشکده دانشگاه علوم پزشکی ایران علی‌رغم مخالفت‌ها و مشکلات شدیدی که از سوی شهرداری و شورای شهر ایجاد شده بود، در حال حاضر مجددا از سر گرفته شد و دانشکده‌های" فناوری‌های نوین"، "مدیریت"، "بهداشت" و دو دانشکده جدید (که در صورت دریافت مجوز اسامی آنها اعلام می‌شود) در این پروژه تعریف شده است و به این ترتیب سه دانشکده‌ مذکور که در شهر تهران پراکنده هستند، در این مکان متمرکز خواهند شد.

وی در ادامه تصریح کرد: ساختمان ۵ دانشکده جدید دانشگاه علوم پزشکی ایران در ۴۵ هزار مترمربع واقع در پردیس همت و در جوار کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ایران احداث می‌شود. در حال حاضر این ساختمان تا طبقه دوم احداث شده و باید به ۱۵ طبقه برسد.

حاج میراسماعیلی در خصوص اعتبار ساخت ساختمان ۵ دانشکده جدید دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز گفت: اعتبار و هزینه‌های ساخت این پروژه از محل فروش زمین متعلق به دانشگاه تامین شده و اگر شهرداری مشکلی ایجاد نکند و بتوانیم سایر اعتبارات ساخت آن را نیز تامین کنیم این پروژه تا دو سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران یادآور شد: به طور کلی برای بهره‌برداری از پروژه فوق ۹۰ تا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار تعریف شده که ۳۰ درصد آن با فروش زمین تامین شد و مابقی آن را امیدواریم با قولی که دکتر نوبخت در خصوص اختصاص اعتباری در بودجه سال آینده برای ساخت این مجموعه، تامین شود.

وی در گفت وگو با ایسنا خاطرنشان کرد: ساخت پروژه فوق از سال ۹۱ یعنی از زمان ادغام دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و تهران آغاز شد و بعد از انتزاع دو دانشگاه مجددا متوقف شد که در نهایت از سال ۹۳  مجددا آغاز گردیده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.