شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۴

جشن اولین فارغ التحصیلان پزشکی واحد بین الملل دانشگاه گیلان برگزار شد

شفقی

آیین جشن فارغ التحصیلی ۳۵ نفر از دانش آموختگان رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی واحد پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی گیلان- انزلی، با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد.

به گزارش مفدا گیلان، دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک، رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در آیین جشن دانش آموختگان پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی گیلان – بندر انزلی، ضمن تبریک به دانش آموختگان مقاطع پزشکی و دندانپزشکی، پردیس بین الملل را یک فرصت بسیار بزرگ برای دانشگاه علوم پزشکی گیلان خواند.
یوسف زاده چابک، با اشاره به این مطلب که دانشگاه علوم پزشکی گیلان از نیمه اول سال ۹۵ برنامه راهبردی را برنامه ریزی کرده است، گفت: هدف دانشگاه علوم پزشکی پیشرو در بین دانشگاه های نسل سوم است و با توجه به این که پردیس بین الملل تازه متولد شده و نوپا است، این ایده بزرگ بهترین فرصت برای این دانشگاه محسوب می شود.
وی در ادامه ضمن تشریح دانشگاه های نسل اول و دوم، دانشگاه علوم پزشکی گیلان را جزو دانشگاه های نسل دوم خواند و تصریح کرد: دانشگاه های نسل سوم علم را در خدمت تولید ثروت قرار می دهند و کارآفرینی ایجاد می کنند و این امر امروز برای دانش آموختگان ما بهترین فرصت تلقی می شود تا نگاه خود بدین سمت تغییر دهند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه ارتباط با مجامع بین المللی را یک اصل مهم برای دانشگاه های نسل سوم خواند و اظهار کرد: وقتی که ما مدعی هستیم که دانشگاه نسل سوم هستیم باید خود را در عرصه رقابت با دانشگاه های بین المللی قرار دهیم و پردیس بین الملل خوشبختانه این فرصت را دارد و تقویت و حمایت این دانشگاه نیز، جز اهداف دانشگاه علوم پزشکی گیلان می باشد.
یوسف زاده در پایان ضمن تقدیر از زحمات مسوولین این دانشگاه، گفت: مسوولین پردیس امروز شاهد به ثمر رسیدن تلاش و زحمات چندین ساله ی خود هستند و امید است در آینده این همراهی، کمک حال ما در راستای دانشگاه های نسل سوم و رسیدن به مرزهای دانش باشد.
در ادامه دکتر مرتضی رهبر طارمسری، رییس پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی گیلان- انزلی ضمن آرزوی موفقیت برای این دانش آموختگان، یادآور شد: پردیس بین الملل با دارا بودن دانشجویان ساعی و قدرشناس، متاسفانه در طی سال های متمادی مورد توجه قرار نگرفته است .
وی با بیان این که این دانشگاه مظلوم واقع شده است، در این خصوص حمایت و نگاه منطقی تر هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان را خواستار شد.

دکتر افشین شفقی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این مراسم با بیان این که بهترین واژه برای فارغ التحصیل، لفظ دانش آموخته است، گفت: انسان از دوران نوزادی تا پایان عمر به دنبال آموختن و علم آموزی است همچنان که پیامبر اکرم حضرت محمد (ص) در این خصوص می فرمایند؛" زگهواره تا گور دانش بجوی".
وی در ادامه ضمن ارایه گزارش جامعی از پردیس بین الملل، این دانشگاه را یکی از افتخارات، بهترین و موفق ترین دانشگاه علوم پزشگی گیلان عنوان کرد.
شفقی با بیان این که کشور ما نیاز به متخصصین متعهد دارد، از دانشجویان خواست که همیشه قدرشناس لطف خدا، زحمات والدین و اساتید خود باشند.
آیین اولین جشن دانش آموختگان پزشکی (ورودی ۸۷) و دومین جشن دانش آموختگان دندانپزشکی (ورودی ۸۸ ) صبح امروز با حضور رییس و جمعی از مسوولین دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سالن همایش مجتمع فرهنگی فرهنگیان دهکده ساحلی بندر انزلی برگزار شد.
گفتنی است، پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی گیلان- انزلی در حال حاضر حدودا" دارای ۵۰۰ نفر دانشجو در مقاطع پزشکی و دندانپزشکی است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.