سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳

نشریه "خورشید" مسائل را از منظر منافع تاریخی فرودستان می نگرد

لوگو نشریه خورشید

متن زیر سعی داشته است به معرفی نشریه دانشجویی خورشید بپردازد که به تازگی اولین شماره آن منتشر شده است.

به گزارش مفدا تبریز، نشریه خورشید نشریه مستقل دانشجویی که به صورت گاهنامه با موضوعات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز منتشر خواهد شد.
سردبیر، مدیر مسئول و صاحب امتیاز نشریه خورشید مقداد ظفری است و راه ارتباطی با این نشریه به شرح زیر است:
Khorsheed.mag1397@gmail.com
@khorsheedmag
هر دیدگاهی درباره جامعه انسانی، ناچاراً از یک موضع مشخص به وقایع نگاه می‌کند. این جهت‌دار بودن در دست‌یابی به شناخت خللی وارد نمی‌کند؛ و مهم نه جهت‌دار بودن یک نظر گاه، بلکه قسمتی از جامعه است که از منظر آن، تحلیل صورت می‌گیرد.
هر تحلیل در حیطه‌ی نظری، پیامدی عینی در جامعه‌ی طبقاتی داشته که پیامدی بی‌طرفانه نیست؛ بلکه در راستای منافع تاریخی یک طبقه-ی مشخص است. بر این اساس بی‌طرفی رسانه‌های جریان غالب ادعایی پوچ و واهی است؛ نشریه خورشید صراحتاً اعلام می‌کند که کاملاً جهت‌دار بوده و دارای مواضع مشخص است. خورشید مسائل را از منظر منافع تاریخی فرودستان می‌نگرد.
منظور از خورشید نه آن خورشیدهای جعلی و پوسیده‌ای است که پرچم‌های خرفت و تباه اکنون و گذشته را مزین کرده است. مدت‌هاست که تاریخ، بی‌فروغی خورشید این باندهای تبه‌کار و فاسد  را ، آشکار ساخته است. ما نیروهای کار باید اکنون بیش از گذشته هوشیار باشیم که فردای‌مان با خورشید این جوخه‌های امپریالیستی طلوع نکند.
نوری که قرار است فردای ما را از تاریکی برهاند، باید که سرشار از زندگی باشد و انسان را به جایگاه واقعی‌اش برگرداند. نشریه‌ی خورشید خود را پرتویی کوچک در این راه می‌داند و با وجود تمامی کوچکی ناامید کننده‌اش معتقد است که «هر نوری هر چقدر هم کوچک باشد باشد بالاخره روشنایی است.»
 مقداد ظفری

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.