جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۹

پیرو پیگیری حادثه آتش سوزی اتوبوس دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمان؛

جهت جبران خسارات وارده به دانشجویان حادثه اتوبوس کارگروه حقوقی تشکیل داده ایم

دکتر بارونی معاون فرهنگی ودانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان

مصاحبه اختصاصی با معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان آقای دکتر بارونی به محض اطلاع از بروز حادثه، به منظور از دست ندادن اولین پرواز مستقیما از شهر ماهان به سمت فرودگاه کرمان حرکت کردم و به اتفاق دکتر  رستمی مسئول بسیج کارکنان عازم فرودگاه مهر آباد شدیم و از آنجا با اولین پرواز خود را به اهواز رساندیم.

مصاحبه اختصاصی با معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان آقای دکتر بارونی
به محض اطلاع از بروز حادثه، به منظور از دست ندادن اولین پرواز مستقیما از شهر ماهان به سمت فرودگاه کرمان حرکت کردم و این اتفاق باعث شد تجهیزات ضروری نظیر شارژر و ... به همراه نداشته باشم که ازین جهت عذر خواهم.بلافاصله به اتفاق دکتر  رستمی مسئول بسیج کارکنان عازم فرودگاه مهر آباد شدیم و از آنجا با اولین پرواز خود را به اهواز رساندیم.
به سرعت به منطقه محل بروز حادثه عازم شدیم و به پیگیری شرایط دانشجویان حاضر در کاروان اعزامی پرداختیم، خداروشکر دانشجویان در صحت کامل بودند و تنها بروز حادثه قدری آنها را وحشت زده کرده بود که مسئولان حاضر در محل اسکان با گفتگو با دانشجویان آنها را دعوت به آرامش و حفظ خونسردی کردند ضمنا  دانشجویان از عدم پرداخت به حادثه و اطلاع رسانی ضعیف ماجرا گلایه هایی نیز داشتند.
وی افزود، خدا را شکر می کنم که حسب وظیفه در منطقه حاضر شدیم، این اتفاق واقعا ضرورت داشت، این کاروان، کاروان  دانشجویان دختر اعزامی دانشگاه بود و حضور من و دکتر رستمی به عنوان مسئولان دانشگاه مایه قوت قلب دانشجویان شد.
 دکتر بارونی افزود، برآورد دقیقی از میزان خسارات وارد شده به اموال دانشجویان نداریم، اما تخمین می‌زنیم حدود ۶۰ میلیون تومان خسارت متوجه دانشجویان شده باشد.پیگیر ابعاد مختلف ماجرا هستیم، حادثه به دلیل نشت گاز از لوله های انتقال گاز رخ داده بود به همین دلیل شرکت نفت خوزستان مقصر اصلی ماجرا می باشد و از همان بدو بروز حادثه، این شرکت همکاری های لازم را در تخصیص اتوبوس جایگزین و دیگر ملزومات برای کاروان حادثه دیده داشته است. با دفتر حقوقی دانشگاه علوم پزشکی اهواز جهت پیگیری حقوقی ماجرا هماهنگی های لازم را انجام داده ایم و با تشکیل کارگروه مشترکی بین این دفتر و دفتر حقوقی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، پیگیر احقاق حقوق و جبران خسارت وارد شده به دانشجویان و کارکنان دانشگاه هستیم.
 
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت،  دو نفر از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی کرمان(خانم ها زاهدی و خدایی) که در این اتوبوس حاضر بودند، مصدوم شده اند، که جهت طی مراحل درمان به بیمارستان اعزام شدند و روند درمان آنها در حال انجام است، مشکل یکی از این دو نفر  التهاب تنفسی است و آسیب وارد شده به نفر دوم جراحت دست به دلیل شکستن شیشه برای خروج دانشجویان از اتوبوس می باشد، درمان های لازم برای هر دو نفر انجام شده و وضعیت عمومی مطلوبی دارند. گفتنی است هماهنگی های لازم برای انتقال این دو نفر به کرمان برای پیگیری روند درمان آنها با شرکت نفت انجام شده است و به احتمال بسیار زیاد فردا از طریق پرواز به کرمان، انتقال داده خواهند شد.
 وی همچینین از معاون دانشجویی دانشگاه اهواز که امروز به عیادت دو مصدوم سانحه رفته بودند قدردانی نمود و افزود برنامه سفر دانشجویان بدون تغییر ادامه می یابد و کاروان اعزامی عصر یکشنبه به کرمان بر می گردد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.