پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۱

با حضور معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قزوین؛

پنجمین جلسه از نشست ادبی-قرآنی«تاثیر قرآن در کلام سعدی باب رضا » برگزار شد؛

جلسه باب پنجم بوستان سعدی

با حضور معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قزوین پنجمین جلسه از نشست ادبی-قرآنی «تاثیر قرآن در کلام سعدی باب رضا » برگزار گردید.

به گزارش مفدا قزوین، این نشست با حضور اساتید و کارمندان چهارشنبه ۱۵ اسفند ماه در سالن جلسات دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد.

دکتر هدایتی، سعدی شناس و پژوهشگر علوم قرآنی در این جلسه اظهار داشت:باب پنجم بوستان سعدی از ابواب کوتاه و پرمعنایی است که باب رضا می باشد و البته در انتهای آن به ریا نیز اشاره شده است.

وی افزود:مسائل زندگی انسان به دو دسته تغییر پذیر و تغییر ناپذیر تقسیم بندی می شوند و رضا در خصوص موضوعات تغییر ناپذیر زندگی می باشد .

این پژوهشگر علوم قرآنی ادامه داد:بخش قابل توجه ای از انرژی انسان ها برای موضوعاتی هدر می رود که در اختیار آن ها نیست و زمانی که انسان قادر به تغییر موضوعاتی نمی باشد تغییر در خود ضروری است.

وی با اشاره به تنوع جایگاه انسان ها خاطر نشان کرد:تنوع اصل خلقت است و درجه و جایگاه برخی انسان ها بالاتر می باشد و البته با توجه به عدل خداوند هرکس به اندازه علمی که به او داده شده آزموده خواهد شد.

دکتر هدایتی در ادامه گفت:هدف سعدی در باب پنجم ایجاد رضایت و به دنبال آن آرامش در زندگی انسان ها می باشد.

وی تاکید کرد:در کنار مسائل تغییر ناپذیر زندگی بسیاری از موضوعات نیز با تلاش قابل تغییر هستند و نباید همه اتفاقات زندگی رو تغییر ناپذیر دانست.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.