پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۰

دکترایرانی‌خواه در جمع فعالان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم:

حضور نماینده انجمن‌ها و کانون‌ها در شورای فرهنگی دانشگاه بررسی می‌شود/لزوم فعالیت عموم دانشجویان در عرصه‌های فرهنگی و هنری

نشست

دکتر ابوالفضل ایرانی‌خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در نشست صمیمانه‌ با فعالان فرهنگی، ورزشی و دانشجویی گفت: حضور نمایندگان دبیران کانون‌ها و انجمن‌های علمی بررسی و پس از انجام بررسی‌های لازم، نتایج اعلام می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، نشست صمیمانه فعالان فرهنگی، ورزشی و دانشجویی با رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی قم ظهر روز چهارشنبه در سالن امام علی(ع) ستاد این دانشگاه برگزار شد.

دکترسیامک محبی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم در ابتدای این نشست گزارشی از بخش‌های مختلف فرهنگی، پیشرفت کمی و کیفی کانون‌ها، نشریات و ادامه فعالیت‌های تشکل‌ها و همچنین گزارشی از فعالیت‌های شورای های صنفی دانشکده‌ها و خوابگاه‌ها ارائه کرد و گفت: امیدواریم این نشست موجب افزایش ارتباط نزدیک‌تر دانشجویان و مسئولان و در نتیجه رفع مشکلات شود.

وی با بیان اینکه انتصاب معاونان فرهنگی و دانشجویی در دانشکده‌ها موجب افزایش فعالیت دانشکده‌ها در حوزه‌های مرتبط با این معاونت شده است، اضافه کرد؛ اداره تربیت بدنی با استفاده از رابط‌های ورزشی فعالیت‌های خود را دنبال و در عرصه المپیادهای کشوری رتبه‌های مختلفی را کسب کرده است.

دکتر محبی تاکید کرد: تلاش می‌کنیم تا نقاط ضعف معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه را پوشش داده تا بتوانیم خدمات بیشتر و مطلوب‌تری را به دانشجویان ارائه دهیم.

دبیر کانون ادبی ارغوان به نمایندگی از کانون‌های هنری طی سخنانی عنوان کرد: هنر می‌تواند آموزه‌های بسیاری را به دانشجویان ارائه داده و وجود فعالیت‌های هنری در دانشگاه موجب درگیری دانشجو با این آموزه‌ها شود و گرایش آنان به سوی ناهنجاری‌ها را کاهش دهد.

وی از اهتمام برخی دانشجویان در راستای برگزاری جشنواره سیمرغ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یاد کرد و ادامه داد: با حمایت‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی و همچنین مجموعه دانشگاه تلاش می‌کنیم فعالیت های هنری بیشتری را در این دانشگاه رقم زده و به نتایج مورد نظر برسیم.

همچنین، دبیر کانون تئاتر ارتباط بیشتر رئیس دانشگاه با دانشجویان را خواستار شد و گفت: تعامل میان مسئولان و دانشجویان می‌تواند موجب شناسایی و رفع نقاط ضعف و همچنین تقویت نقاط قوت شود.

دبیر کانون فیلم و عکس و دبیر شورای هماهنگی دبیران کانون‌های فرهنگی طی سخنانی به ارائه گزارشی از عملکرد کانون‌های فرهنگی پرداخت و مطرح کرد: حضور دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی در رشد دانشجویان بیشتر موثر است که ما امیدواریم روزی همه دانشجویان در کنار دروس تحصیلی خود، فعالیت‌های فرهنگی و هنری را نیز دنبال کنند.

وی در پایان ضمن تشکر از تیم فعلی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، ایجاد پایگاه برای هر یک از کانون‌ها و حضور نماینده آن‌ها در شورای فرهنگی دانشگاه را خواستار شد.

دبیر انجمن اسلامی اعتدال نیز درخواست حمایت‌های بیشتر از فعالیت‌های تشکل‌ها و همچنین ایجاد پایگاه برای تشکل‌ها در هریک از دانشکده‌ها را مطرح کرد.

دبیر شورای صنفی دانشکده پردیس با اشاره به لزوم تأسیس کانون موسیقی در دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: این خواسته تعداد قابل توجهی از دانشجویان است که امیدواریم مسئولان به آن توجه داشته باشند.

دبیر شورای صنفی دانشکده پرستاری و مامایی کمبود فضای فیزیکی دانشکده پرستاری را مشکل جدی این دانشکده دانست و عنوان کرد: امیدواریم مسئولان افزایش فضای فیزیکی دانشکده را در دستور کار قرار دهند.

دبیر انجمن علمی دانشکده  پرستاری حمایت بیشتر از انجمن‌های علمی دانشکده‌ها را در این نشست مطرح کرده و نائب دبیر کانون قرآن و عترت بسترسازی برای فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه را یکی از ضرورت‌های معاونت فرهنگی دانشگاه دانست.

دبیر انجمن علمی دانشکده پزشکی به مشکلات آموزشی رشته پزشکی اشاره کرده و گفت: بیشتر دانشجویان به ویژه دانشجویان رشته پزشکی به جز درس خواندن، فعالیت دیگری ندارند به همین علت برای تشویق آنان به فعالیتی غیر از درس خواندن همانند فعالیت‌های پژوهشی ما خواستار همکاری بیشتر معاونت‌های پژوهشی و آموزشی با انجمن‌های علمی هستیم که در این راستا حضور نماینده از انجمن‌های علمی در شورای فرهنگی دانشگاه مؤثر خواهد بود.

دبیر شورای صنفی دانشگاه و همچنین دبیر شورای صنفی خوابگاه برادران امام خمینی(ره) نیز اهمیت توجه بیشتر به شوراهای صنفی در راستای رفع مشکلات دانشجویان را یادآور و خواستار تشکیل نشست بررسی مشکلات شوراهای صنفی با حضور ریاست دانشگاه شد.

دبیر انجمن علمی دانشکده دندانپزشکی نیز بر لزوم حمایت‌های مالی بیشتر از دانشجویان در عرصه‌های مخلتف ورزشی، فرهنگی و دانشجویی توسط مسئولان تاکید کرد.

دکترابوالفضل ایرانی‌خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم ضمن خیر مقدم به حضور فعالان فرهنگی، دانشجویی و ورزشی مطرح کرد: ما با محوریت معاونت فرهنگی و دانشجویی پیگیری مسائل و مشکلات دانشجویان هستیم اما بنده نیز از ارتباط بیشتر با فعالان فرهنگی و دانشجویی و حضور بیشتر میان این دانشجویان استقبال می‌نمایم؛ دانشجویان به عنوان قشر متفکر و متمدن باید در تمامی ابعاد جامعه حضور داشته باشند.

وی توجه به اعتدال در عرصه‌های مختلف را از دانشجویان خواستار شد و در مورد موضوع جایگاه هنر در دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: فعالیت هنری در چهارچوب و قوانین را کاملا قانونی دانسته و در کنار آن از دانشجویان خواستار توجه به ویژگی‌های فرهنگی شهر مقدس قم هستم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در مورد حضور نمایندگان دبیران کانون‌ها و انجمن‌های علمی در شورای فرهنگی گفت: این خواسته دانشجویان جای تامل دارد و بررسی خواهد شد که پس از انجام بررسی‌های لازم نتایج اعلام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: کمبود فضا در برخی دانشکده‌ها از جمله دانشکده پرستاری و مامایی از گذشته با دانشگاه علوم پزشکی قم همراه بوده است که با اقدامات انجام شده، وضعیت به زودی بهتر خواهد شد.

در پایان این نشست با حضور عادلی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم از ۶ مدال‌آور المپیاد ورزشی همگانی و قهرمانی کشوری و همچنین دانشجویان نمونه با اهدا لوح تقدیر وهدایایی نقدی تجلیل شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.