چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۳

مدیر پشتیبانی دو المپیاد ورزش‌های همگانی دختران و پسران وزارت بهداشت

بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر در سه تورنمنت ورزشی وزارت بهداشت شرکت کردند/استقبال دانشگاه‌ها از المپیاد ورزش‌های همگانی بی‌نظیر بود

سلگی

مدیر پشتیبانی دو المپیاد ورزش‌های همگانی دختران و پسران وزارت بهداشت، گفت: طی یک ماه از نیمه بهمن ماه الی نیمه اسفندماه جاری سه تورنمنت ورزشی مهم در وزارت بهداشت برگزار شد که در مجموع سه هزار و ۵۰۰ نفر در مسابقات فوتسال، المپیاد ورزش‌های همگانی دختران و المپیاد ورزش‌های همگانی پسران دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور شرکت کردند.

وزارت بهداشت با ورود دکتر محمد رضا فراهانی در کسوت معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت موفق شده است نه تنها در حوزه‌های فرهنگی بلکه در حوزه ورزش نیز به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کند که برگزاری المپیاد ورزش‌های همگانی دختران و پسران وزارت بهداشت از مهمترین این موفقیت‌ها است.

در حالی که در ابتدای راه شاید کمتر کسی فکر می‌کرد رشد ورزش‌های همگانی و حضور تیم‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی در المپیاد ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت با این سرعت انجام شود اما اکنون و تنها پس از چهار سال از برگزاری این مسابقات می‌بینیم که حدود ۵۹ دانشگاه علوم پزشکی در این تونمنت مهم ورزشی شرکت کرده و به اعتراف دانشجویان شرکت کننده در این مسابقات، سطح کمی مسابقات و آمادگی دانشجویان به حدی است که به راحتی نمی‌توان در چند دوره پشت سر هم پیروز این میدان بود.

 بر همین اساس به گفت‌وگو با رضا سلگی؛ مدیر پشتیبانی دو المپیاد ورزش‌های همگانی دختران و پسران وزارت بهداشت پرداخته تا به این دو المپیاد مهم و بزرگ از منظر اجرایی بپردازیم.

وی در ابتدا در خصوص فعالیت‌های ورزشی وزارت بهداشت در چند ماه اخیر، بیان داشت: در سال جاری علاوه بر المپیاد همگانی دختران و پسران، مسابقه فوتسال پسران دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور نیز برگزار شد که در مجموع در مدت یک ماه سه تورنمنت مهم مسابقات فوتسال پسران دانشگاه‌های علوم پزشکی، چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دختران و چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی پسران دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را در مدت یک ماه برگزار کردیم که در این مدت قریب به چهار هزار و ۵۰۰ دانشجو در این رقابت‌ها شرکت داشتند.

مدیر اجرایی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، ادامه داد: این رقابت‌ها از اواسط بهمن ماه تا اواسط اسفندماه جاری به طول انجامید و تیم اجرایی وزارت بهداشت در این سه تورنمنت به خوبی توانست در قسمت اجرایی از عهده مسئولیت‌هایی که بر عهده داشت در بخش‌های پذیرش، اسکان، تغذیه، جابه جایی، مراسم‌های افتتاحیه، اختتامیه، اهدای مدال و ... بر آید.

سلگی افزود: در مسابقات فوتسال دانشجویان پسر قریب به ۹۰۰ دانشجو شرکت کردند و به خوبی در این مسابقات بدون وجود هیچ گونه مشکلی توانستیم کلیه قسمت‌های اجرایی مسابقات فوتسال پسران را به  سرانجام برسانیم. در المپیاد ورزش‌های همگانی دختران وزارت بهداشت نیز قریب به هزار دانشجو شرکت کردند و این در حالی بود که در المپیاد ورزشی پسران نیز حدود ۹۰۰ شرکت کننده از سراسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور شرکت داشتند که در مجموع حدود سه هزار و ۵۰۰ نفر در مجتمع فرح آباد( خزر آباد) ساری در قسمت‌های مختلف مورد ساماندهی قرار گرفتند.

در ابتدای راه شاید کمتر کسی فکر می‌کرد رشد ورزش‌های همگانی و حضور تیم‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی در المپیاد ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت با این سرعت انجام شود اما اکنون و تنها پس از چهار سال از برگزاری این مسابقات می‌بینیم که حدود ۵۹ دانشگاه علوم پزشکی در این تونمنت مهم ورزشی شرکت کرده و به اعتراف دانشجویان شرکت کننده در این مسابقات، سطح کمی مسابقات و آمادگی دانشجویان به حدی است که به راحتی نمی‌توان در چند دوره پشت سر هم پیروز این میدان بود.مدیر پشتیبانی دو المپیاد ورزش‌های همگانی دختران و پسران وزارت بهداشت به برگزاری جلسات منسجم هماهنگی قبل از برگزاری هر کدام از مسابقات اشاره کرد و یادآور شد: قبل از برگزاری مسابقات با همکاران اداره تربیت بدنی و رییس ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت، جلساتی را به صورت مشترک برگزار کردیم تا بهترین هماهنگی و همراهی را در این سه تورنمنت برای ارائه بهترین عملکرد از سوی دعوت شدگان و میزبانان داشته باشیم.

وی به استقبال بالای دانشجویان در این دوره از المپیاد ورزش‌های همگانی دختران و پسران وزارت بهداشت اشاره کرد و بیان داشت: در سال جاری در بخش ورزش‌های همگانی دختران و پسران علی رغم مشکلات، با رشد و استقبال کم نظیر دانشگاه‌های علوم پزشکی روبه رو شدیم به نحوی که در المپیاد همگانی پسران ۵۹ دانشگاه شرکت داشتند و این موجب شد که ما برای دادن اسکان به تعداد بالای شرکت کنندگان در دو المپیاد به محل‌های اسکان خارج از اختیارات وزارت بهداشت هم نگاهی داشته باشیم.

سلگی این استقبال را بی نظیر و غیر قابل پیش بینی دانست و ضمن ابراز خرسندی از افزایش توجه دانشگاه‌ها به ورزش‌های همگانی و رشد کیفی این دوره از المپیاد ورزش‌های همگانی دختران و پسران وزارت بهداشت، ابراز داشت: به دلیل این استقبال علاوه بر مجتمع (فرح آباد) خزر آباد ساری، مجتمع راه آهن برای پسران و مجتمع‌های بهزیستی و راه آهن برای دختران جهت اسکان هماهنگ شد و دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی بر اساس قرعه کشی جهت پرهیز از  بی عدالتی در این سه مکان اسکان سکنا داه شدند.

مدیر اجرایی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، خاطر نشان کرد: مسابقات در دو مرکز مجموعه خزر آباد صندوق رفاه و قسمتی در سالن پیامبر اعظم(ص) دانشگاه علوم پزشکی مازندان برگزار شد که هماهنگی میان این دو سالن برای نقل و انتقال به موقع دانشجویان، پخش غذا در میان مکان‌های مختلفی که در اختیار داشتیم، توزیع مدال، جام، جوایز و... کار بسیار سختی بود که به لطف خدا و همت تیم اجرایی بدون هیچ حاشیه و مشکلی از این مرحله عبور کردیم و نتیجه این تلاش رضایت خاطر دانشگاه‌های شرکت کننده بود.

وی با بیان این عمده‌ترین بخش‌های اجرایی در این مسابقات اسکان، تغذیه، ایاب ذهاب، افتتاحیه، اختتامیه، اهدای مدال و تشریفات بوده است، بیان داشت: چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دختران و پسران دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برای اولین به صورت همزمان برگزار شد و برای نخستین بار در این دو المپیاد مراسم افتتاحیه و روشن شدن مشعل را داشتیم که هر دو به خوبی و در سطح بالایی برگزار شد.

سلگی با بیان این که این احتمال را می‌دهیم استقبال دانشگاه‌های علوم پزشکی در المپیاد ورزش‌های همگانی در سال ۹۸ به کل ۶۴ دانشگاه علوم پزشکی برسد، ابراز داشت: مطمئنا ما خود را برای رشد کیفیت ارائه خدمات در این دو المپیاد مهم فراهم می‌کنیم و سال آینده تلاش می‌کنیم محل‌های اسکانی را که در سطح اسکان مجموعه خزر آباد هستند برای اسکان دانشگاه‌های علوم پزشکی شناسایی و مورد استفاده قرار دهیم تا رضایت کامل تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی را در بر داشته باشد.

مدیر پشتیبانی دو المپیاد ورزش‌های همگانی دختران و پسران وزارت بهداشت به صرفه جویی‌های انجام شده در برگزاری چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دختران و پسران وزارت بهداشت اشاره کرد و در پایان اظهار داشت: با توجه به تاکیدات فراوانی که در خصوص اقتصاد مقاومتی می‌شود، در این مسابقات تلاش شد تا صرفه جویی لازم تا آن جا که ممکن است دیده شود و حتی‌المقدور هزینه‌های خود را کم کنیم به همین منظور تلاش شد در دکور بندی از خدمات افراد محلی استفاده شود تا کم هزینه‌تر باشد و از تیم‌های هنری و گروه‌های موسیقی محلی برای اجرا در این مراسم دعوت شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.