چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲

دومین آیین روپوش سفید دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد

جشن روپوش سفید بوشهر

دومین ایین روپوش سفید با هدف قرائت عهدنامه حرفه ای سه شنبه ۱۴ اسفند ماه در سالن اجتماعات بیمارستان شهدای خلیج فارس برگزار شد.

به گزارش مفدا بوشهر، رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در آیین "روپوش سفید" دانشجویان دانشکده پرستاری و مامایی ضمن تبریک به دانشجویان بیان داشت: شما دانشجویان بایستی اخلاق و دانش مورد نیاز را برای حل مشکلات بیماران و همچنین برخورد و اخلاق مناسب را کسب کنید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطر نشان کرد : دوره بالینی ورود به عرصه مسئولیت پذیری، تکلیف مضاعف، رعایت و کسب مهارت اخلاق حرفه ای برای دانشجویان است.

دکتر کشمیری با بیان اینکه امروز برای دانشجویان بسیار مهم و سرنوشت ساز است،  تصریح کرد: شما با ورود به بخش بیمارستان از لحاظ کاری وارد زندگی جدید شده و مسئولیت سنگینی به دوش دارید. دانشجویان باید جایگاه  خود را بیشتر شناخته و روز به روز با تلاش بیشتر، بر علم و دانش و مهارت خود بیفزایند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ادامه اظهار داشت:  شما با این روپوش بطور حرفه ای وارد بیمارستان شده و عضو خانواده درمان می شوید،‌ این روپوش نشان دهنده بلوغ حرفه ای شما و بسیار ارزشمندست.

در ادامه دکتر اکبر زاده از قداست رشته پرستاری و مامایی سخن گفته و سفید بودن این روپوش را نشانه پاک بودن این حرفه دانست و کمترین آلودگی در این رشته را موجب اختلال در آن برشمرد.

سپس دکتر یزدانخواد مسوول کمیته اخلاق دانشکده پرستاری و مامایی بر اهمیت اخلاق در حرفه پرستاری و مامایی تاکید کرد و از فعالیت های دو ساله این کمیته (برگزاری دو دوره آیین روپوش سفید و برگزاری کارگاه اخلاق حرفه ای در آذر ۹۷ در شهر جهرم) سخن گفت.

در ادامه  فاطمه اژدهاکش دانشجوی رشته پرستاری و رییس شورای دانشجویی نظام پرستاری با معرفی این شورا و سازمان به دانشجویان از اهداف پیش روی این شورا گفت و از دانشجویان خواست تا در فعالیت های این شورا مشارکت داشته باشند.

در پایان مراسم بصورت نمادین دو تن از دانشجویان ملبس به روپوش سفید شدند و متن عهدنامه توسط آنها قرائت شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.