چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۱

دانشگاه علوم پزشکی تبریز با کسب ۱۶ امتیاز به مقام سوم چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان وزارت بهداشت دست یافت

اعزام تیم های طناب کشی.دارت وفریزبی دانشجویان پسردانشگاه به چهارمین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی کشور

چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با توزیع مدال و کاپ قهرمانی به کار خود پایان داد.

به گزارش مفدا، مراسم اختتامیه چهارمین دوره رقابت‌های المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور عصر امروز سه شنبه ۱۴ اسفند ماه در مجتع فرهنگی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در  خزرآباد ساری با توزیع مدال در رشته‌های دژابال، طناب کشی و طناب زنی  و معرفی قهرمان این دوره از رقابت‌ها به اتمام رسیده است.
اجرای این مراسم بر عهده رضا نصیری مسئول انجمن طناب زنی وزارت بهداشت بود.
در ابتدای این مراسم دکتر کوشکی رئیس اداره  ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت گفت: رقابت‌های بسیار سالمی در این دوره از المپیاد پیگیری شد و ورزشکاران علاوه بر توجه به مباحث قهرمانی منش پهلوانی را سرلوحه کار خویش قرار دادند.
وی با اعلام اینکه وزارت بهداشت چرخه مناسبی برای توسعه ورزش‌های همگانی در کشور آغاز کرده است، افزود: در سال‌های آینده باید با توسعه رشته‌های ورزشی مسابقات را پیگیری کنیم و بهره‌گیری از تکنولوژی را در برنامه کاری خویش قرار دهیم.


کوشکی با اعلام اینکه معنویت در ورزش همگانی به عنوان اصول و پایه این رشته است، گفت: پهلوان منشی علاوه بر این رقابت‌ها در سطح استان‌های کشور نهادینه شده است و اوج مسلک و مرام پهلوانی را در حرکت قابل تقدیر ورزشی تیم طناب کشی شیراز به نمایش گذاشته شده است.
معرفی نفرات برتر سه رشته باقی مانده ورزشی از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده اختتامیه رقابت‌ها بوده است.
در پایان رقابت‌های تیمی داژبال فرزاد شرفی، محمد شریفی پور، اشکان اکبرزاده، خلیل کوثریان و علی اصغر شیرازی با مربی‌گری محمد مهدی پاک فطرت به مقام اول، محمد ضرونی، سیرویس جهان تاب، امیرعباس قرتجانی، محمد الماسی و علی لاریجانی به مربی‌گری عباس بنی‌ظریف از اهواز به مقام دوم و مهرداد نظر زاده، مرتضی محبی، سید امیر حسین نظری، پویا مرادی و مصطفی کرمی به مربی‌گیری غنی‌زاده از دانشگاه علوم پزشکی اهواز به مقام سوم این دوره از رقابت‌ها دست پیدا کردند.
مدال طلای مسابقات طناب کشی به تیم با اخلاق شیراز رسید.


 شیرازی که مرام پهلوانی را در مسابقه طناب کشی با تیم تهران به رخ حریفان کشیدند در مسابقه فینال برابر تیم اصفهان به برتری رسیدند.
وفا لطفی، ساعد صدری، احسان هوشمند، مجتبی خزانی به مربی‌گری علی آزاد موفق به کسب مدال طلا شدند.
تیم طناب کشی اصفهان با ترکیب علیرضا الماسی، رسول قلی‌زاده، مهدی رهنما، علی‌نبی زاده و محمودی نسب به مربی‌گری محمدتقی ملکیان به مقام دوم دست یافتند.
مقام سوم این دوره از رقابت‌ها کنعان حسنی، جعفر ساداتی، جمشید کرجی، رامین افجنگی و امیر حسین ذبیحی با مربی گری هادی سامانی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مقام سوم این دوره از رقابت‌ها دست پیدا کردند.


مسابقات طناب زنی و در ماده طناب امدادی دانشگاه علوم پزشکی اهواز مقام اول، علوم پزشکی شهرکرد مقام دوم و علوم پزشکی کاشان به مقام سوم دست یافت.
در ماده جاگینگ استقامت، رتبه اول  رسول چوپانی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز، مقام دوم فرزاد جمشیدی نژاد از دانشگاه علوم پزشکی کاشان و مقام سوم مصطفی هدایتی از دانشگاه علوم پزشکی سبزوار 
در ماده نمایشی تیمی: دانشگاه علوم پزشکی کاشان مقام اول، دانشگاه علوم پزشکی سبزوار مقام دوم و دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد مقام سوم را به دست آورد.
در مجموع بر اساس رتبه‌بندی و مجموع امتیازات تیم‌های شرکت کننده دانشگاه علوم پزشکی کاشان رتبه اول، دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد دوم و سبزوار رتبه سوم را به دست آورد.


***حرکت پهلوان منشانه تیم طناب‌کشی شیراز  از نکات قابل توجه در مراسم اختتامیه بود که توسط مسئول انجمن طناب کشی وزارت بهداشت مطرح شده و مورد استقبال جمع حاضر قرار گرفته است
تیم دانشگاه علوم پزشکی طناب کشی شیراز در فینال برابر اصفهانی‌ها به برتری رسیدند و به مقام قهرمانی دست پیدا کردند.
اما بازیکنان این خطه از کشورمان پیش از قهرمانی در بازی‌ها منش و رفتار پهلوانی را سرلوحه کار خودشان قرار داده و در بازی با تیم طناب‌کشی تهران زمانی که متوجه مصدومیت یکی از بازیکنان رقیب شده و مجبور بودند با سه نفر در زمین حاضر شود با تصمیم مربی و کادر فنی تیم شیراز هم یک نفر از اعضای تیمش را کنار گذاشته و در شرایط برابر موفق به برتری برابر تهرانی‌ها شده است.
علی آزاد مربی تیم شیراز در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا، اظهار کرد: این تصمیم را فقط به خاطر ترویج اخلاق و منش پهلوانی گرفتیم.
وی با اعلام اینکه یکی از خاصیت‌های ورزش همگانی توجه به منش پهلوانی است،۰گفت: در حین مسابقه احساس کردیم که برخی از تیم‌ها از مسیر پهلوانی فاصله گرفتن و با این اقدام نوع نگاه‌ها به این دوره از رقابت‌ها تغییر کرده است.


در پایان این رقابت‌ها تیم دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با کسب ۲۴ امتیاز، تیم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با کسب ۱۹ امتیاز و تیم دانشگاه علوم پزشکی تبریز با کسب ۱۶ امتیاز به مقام سوم این دوره از رقابت‌ها دست پیدا کردند.

همچنین در این دوره از رقابتها تیم دانشگاه علوم پزشکی اصفهان توانست با کسب بیشترین امتیاز رتبه نخست را در میان دانشگاه‌های علوم پزشکی کسب کند.


 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.