چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۰

امیدواریم اصفهان به عنوان "هابِ" فعالیت‌های علمی کشور انتخاب شود

دکتر چنگیز

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: امیدوارم اصفهان به عنوان هابِ برگزاری رویدادهای علمی، آموزشی و گسترش علم و فناوری انتخاب شود.

به گزارش مفدا اصفهان به نقل از ایسنا، طاهره چنگیز صبح امروز (چهارشنبه) در آیین امضای تفاهم نامه کنسرسیوم فعالیت های بین المللی مراکز علمی و فناوری پیشرو اصفهان در دانشگاه صنعتی اصفهان، اظهار کرد: نهالی که امروز در امضای کنسرسیوم علمی کاشته می شود، نهال همفکری و دوستی بین پنج مرکز شامل دانشگاه های علوم پزشکی، هنر، اصفهان، صنعتی اصفهان و شهرک علمی تحقیقاتی است که سایه آن کل کشور را فرا می گیرد.
 
وی ادامه داد: این کنسرسیوم توسعه علمی و اجتماعی کشور را در پی دارد و با ورود دانشگاه علوم پزشکی به این کنسرسیوم مرزهای دانشگاه‌ها مساوی با مرزهای استان می شود، زیرا گستره نفوذ دانشگاه علوم پزشکی به واسطه مسئولیت سلامت مردم که به دوش این دانشگاه است از شرقی ترین نقطه اصفهان تا غربی ترین نقطه را در بر گرفته است که در آرم علوم پزشکی دیده می شود.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، تصریح کرد: در استان اصفهان انرژی برای خنثی کردن یکدیگر صرف نمی شود و ما با نگاه مشترکی که داریم همکاری خود را با یکدیگر افزایش می دهیم.
 
چنگیز با بیان اینکه گسترش صنعت و کشاورزی در استان بیش از این میسر نیست، افزود: بحث توریسم در جهت اقدامات فناورانه ارزش افزوده بالایی دارد و جنس افرادی که به واسطه همکاری بین المللی به اصفهان سفر می کنند با افرادی که برای گردشگری می آیند متفاوت است.
 
وی افزود: امیدوارم اصفهان به عنوان مرکز برگزاری رویدادهای علمی آموزشی و گسترش علم و فناوری انتخاب شود.

به گزارش ایسنا، کنسرسیوم همکاری‌های علمی بین المللی مشترک میان مراکز علمی و فناوری پیشرو اصفهان با امضاء تفاهم نامه میان رؤسای دانشگاه‌های صنعتی اصفهان، اصفهان، علوم پزشکی، هنر و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تشکیل می شود. این کنسرسیوم به پیشنهاد دانشگاه صنعتی اصفهان و در راستای همسو کردن فعالیت‌های علمی بین المللی مشترک میان مراکز علمی و فناوری پیشرو اصفهان به منظور استفاده بهینه از توانمندی‌های علمی- پژوهشی و اجرایی و بهره مندی از تجربیات طرفین امروز در دانشگاه صنعتی اصفهان امضا می شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.