چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵

به مناسبت روز درختکاری؛

میهمان وفادار زمین باشیم و از این امانت گرانبها محافظت کنیم

روز درختکاری

دکتر محمدرضا حاجی زاده با حضور در خوابگاه های دانشجویی به مناسبت روز درختکاری چندین اصله نهال درخت را غرس کرد.

به گزارش مفدا رفسنجان، نخستین بار در سال ۱۸۷۲ میلادی، فردی به نام جولیوس استرلینگ مورتون (J.Sterling Morton) که در در ایالت نبراسکا در آمریکا زندگی می کرد به فکر این افتاد که روزی را در تقویم به درختکاری و منابع طبیعی اختصاص دهد. در آن زمان تاریخ ۱۰ آوریل به این منظور در نظر گرفته شد و مردم بیش از ۱ میلیون درخت را کاشتند. بعد از مدتی این تاریخ به آخرین جمعه ماه آوریل منتقل شد و از آن به بعد کم کم بقیه کشورها همچون ایران نیز وارد این عرصه شدند و روزی را با عنوان روز درختکاری وارد تقویم شان کردند.

گفتنی است به همین مناسبت امروز مورخ ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۷ دکتر "محمدرضا حاجی زاده" معاون فرهنگی و دانشجویی، "حجت الاسلام عباس صادقی" نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، به همران دیگر مدیران معاونت فرهنگی و دانشجویی با حضور در خوابگاه های دانشجویی در کنار تعدادی از دانشجویان ۵۰ اصله نهال درخت از جمله "پسته" که محصول اصلی شهرستان رفسنجان نیز به شمار می رود را غرس نمودند.

دکتر حاجی زاده ضمن اشاره به اهمیت روز درختکاری و درخواست از دانشجویان در جهت حفظ منابع طبیعی و محیط زیست گفت، بشر حیات خود را مدیون طبیعت است، درختان منابع اکسیژن و محافظان هوای پاک هستند، همه ما وظیفه داریم به عنوان یک اصل اخلاقی به طبیعت احترام بگذاریم و تلاش کنیم جلو تخریب این نعمت الهی را بگیریم، بیایید میهمان وفادار زمین باشیم و از این امانت گرانبها محافظت کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.