چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰

«دال دوست داشتن» در دستان روانشناسان اداره مشاوره و سلامت روان

حاجی زاده_مشهد

درآخرین جلسه ی اداره مشاوره و سلامت روان دکتر نگار اصغری پور مسئول اداره مشاوره و سلامت روان، ضمن قدردانی از زحمات روانشناسان و همکاران این اداره در سال ۹۷ انتظارات و برنامه عملیاتی سال ۹۸ را برای همکاران خود تشریح کرد و به رسم تقدیر و یادبود کتاب« دال دوست داشتن» را به همکاران خود اهدا کرد.

  به گزارش مفدای مشهد، درآخرین جلسه ی اداره مشاوره و سلامت روان که در تاریخ ۱۲ اسفند ماه ۹۷ ، ساعت ۹ صبح در محل سالن جلسات معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد، دکتر نگار اصغری پور مسئول اداره مشاوره و سلامت روان، ضمن قدردانی از زحمات روانشناسان و همکاران این اداره در سال ۹۷ انتظارات و برنامه عملیاتی سال ۹۸ را برای همکاران خود تشریح کرد و به رسم تقدیر و یادبود کتاب« دال دوست داشتن» را به همکاران خود اهدا کرد.

اظهار نظر مسئولان کمیته ها در خصوص عملکرد یک ساله ی خود، ارزیابی نقاط ضعف و قوت خود درسال ۹۷توسط هر یک از روانشناسان، تصمیم بر عزمی جدی تر سال ۹۸ را برای بهداشت روان دانشجویان و کارکنان، برنامه ریزی جهت توانمند تر شدن مشاوران و دانشجویان و همتایاران در سال آینده از مهمترین عناوین مطرح شده در این نشست بود.

گفتنی است: «دال دوست داشتن» نوشته حسین وحدانی نویسنده و روزنامه‌نگار معاصر است. این کتاب که به تازگی منتشر شده توانسته نظر بسیاری از مخاطبان و اهالی فرهنگ را به خود جلب کند. وحدانی به خاطر سابقه طولانی‌ نویسندگی‌اش در فضای مجازی، طرفداران و خوانندگان بسیاری دارد. او در طی این سالها تعداد قابل توجهی یادداشت و متن در رسانه‌های مختلف مجازی منتشر کرده است که مضمون اصلی بسیاری از آنها عشق و تنفر از جنگ است. استفاده او از ترکیبهای خاص و خلق بازیهای زبانی از ویژگی‌های متن او هستند. وحدانی ساده‌ترین مفاهیم را به شکلی روایت می‌کند که به نظر بعید و تازه می‌آید، بازی‌های زبانی و خرق عادت‌های متعدد او در ساحت زبان و متن می‌تواند تا مدتها خواننده را درگیر خویش سازد. «دال دوست داشتن» همانطور که در نامش ذکر شده، چند روایت از عشق و زندگی است. به گفته خود نویسنده؛ اگرچه پرداختن به عشق، نفرت، دوست‌داشتن و احترام ممکن است در دنیای امروز به نوعی سانتی‌مانتالیسم تلقی شود یا اینطور تصور کنیم که در دنیای امروز جایی برای خوشبینی یا امید وجود ندارد و مولفین نیز باید از این موضوع فاصله بگیرند، اما باید قبول کرد که دوست‌داشتن مهم‌ترین دغدغه بشر است و عشق تنها عامل نجات‌دهنده ماست.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.