چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷

از دانشجویان برتر ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی همدان تجلیل شد

تجلیل از دانشجویان ایثارگر

دانشجویان برتر ایثارگر در حوزه‌های علمی، پژوهشی و ورزشی طی مراسمی تجلیل شدند.

به گزارش مفدا همدان، دکتر سید حبیب اله موسوی‌بهار در این مراسم با بیان اینکه عضو خانواده ایثارگر بودن سربلندی و افتخار است اظهار کرد: از دیگر سو مسئولیت خانواده ایثارگر در برابر جامعه بالاتر است زیرا فرزندان ایثارگران باید ادامه دهنده راه پدرانشان باشند.

وی افزود: برخی از ایثارگرانی که در  دانشگاه حضور یافته‌اند در زمره بهترین ها قرار دارند و بهترین سطح سواد و پژوهش را از خود برجای گذاشته‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: تریبون ما که از این نظام و انقلاب حمایت می‌کنیم یک سوی ماجراست ودر سوی دیگر، افرادی هستند که تلاش می‌کنند ما را از مسیر خود منحرف کرده و  نا امید کنند.

وی با تاکید بر اینکه ناامیدی بالاترین گناه و بیشترین سم در زندگی فرد و حتی بیماران است گفت: وضعیت پزشکی در کشور ما افتخارآفرین است و ما در زمره رتبه‌های بسیار بالای دانش علوم پزشکی قرار داریم اما دشمنان تلاش می‌کنند نقاط ضعف نظام را برجسته کرده و روی آن مانور دهند تا ما را ناامید کرده و از حرکت بازدارند.

دکتر موسوی بهار به رشادت‌ها و تلاش جامعه پزشکی در ایام دفاع مقدس اشاره و عنوان کرد: جنگ با همه مشکلات درمانی و به ویژه بهداشتی خود وجود داشت و مضاف بر آن مداوای مردم در داخل شهرها و وضعیت بهداشت جبهه‌ها مسئولیت مداوم و سنگین دانشگاه بود.

وی با بیان اینکه ناآگاهی و گاه غرض ورزی ریشه نشر ناامیدی در جامعه است گفت: مدیریت کردن در این شرایط سخت، ارزنده و قابل تقدیر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: شما هم به عنوان دانشجو وظایفی در این موقعیت دارید، سستی و کاهلی و نا امیدی در این شرایط جایگاهی ندارد و وظیفه دانشجو امروز حرکت پرقدرت رو به جلو است و باید از امکانات موجود، بیشترین استفاده را در مسیر رشد و تعالی خود و جامعه داشته باشد.

**13درصد دانشجویان دانشگاه از خانواده شاهد و ایثارگر هستند

مدیر دفتر امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه در این مراسم ضمن تشکر از همراهی صمیمانه مجموعه دانشگاه با این دفتر در برگزاری این همایش خطاب به دانشجویان بیان کرد: هم اکنون پس از  گذشت سالها از دوران سخت جنگ تحمیلی و دفاع مقدس هر کسی در هر جایگاهی موظف به گسترش و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و شما دانشجویان در سنگر علم و دانش وظیفه خطیری به عهده دارید تا بتوانید سپاسگزار مقام شهدا و رشادت ایثارگران باشید.

دکتر طاهره دوروزی همچنین افزود: تنها ورود به دانشگاه کافی نیست بلکه با برنامه ریزی باید سرآمد دانشجویان باشد و پس از فراغت از تحصیل و کسب تخصص‌های لازم در جایگاه مناسب در مدیریت کشور و پیشرفت حضور یابید.

وی خاطرنشان کرد: 13درصد از کل دانشجویان دانشگاه؛ دانشجویان شاهد و ایثارگر هستند و هدف اصلی این دفتر کمک به ارتقاء جایگاه تحصیلی، علمی و آموزشی است و با در نظر گرفتن سایر حوزه های مرتبط نظیر پژوهشی، فرهنگی و ورزشی فعالیت های خود را انجام می دهد.

**جهاد علمی نیاز امروز کشور است

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران استان همدان نیز در این همایش با اشاره به نامگذاری روز شهید در تقویم ایرانی اسلامی گفت: 22 اسفند روز شهید نامگذاری شده چون او کسی است که جان خود را در راه دین فدا کرده و شایسته است در تمام طول تاریخ تجلیل شود.

ناصر عارف اظهار کرد: ما برای دفاع از دین ولایت استقلال از بخشی از سلامتی گذشتیم و شهدا همه سلامتی خود را فدا کردند بنابراین شایسته است معرفت جامعه نسبت به ایثارگران اعتلا یابد.

وی ضمن تأکید بر اینکه تغییر را باید از باور خود آعاز کنیم عنوان کرد: فرزندان شاهد و ایثارگر باید با افتخار بگویند که فرزند شاهد هستند و این همان باوری است که جامعه را نسبت به مقام شهید آگاه‌تر و قدردان تر خواهد کرد.

مدیر کل امور شاهد و ایثارگر استان همدان ادامه داد: 30 درصد دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه، ممتاز هستند.

وی افزود: دیروز جهاد در عرصه شهادت نیاز بود و امروز جهاد علمی نیاز کشور به ویژه حوزه درمان و علوم پزشکی است که ضرورت پرقدرت و پرتوان در آن ظاهر شد و دانشجویان این مهم را مدنظر قرار دهند. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.