چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵

در دانشگاه علوم پزشکی مشهد،

برپایی نمایشگاه روان شناختی با محوریت "اعتیاد"

حاجی زاده_مشهد

اداره مشاوره و سلامت روان از ۱۲ اسفند تا ۱۵ اسفند در محل دانشکده پزشکی نمایشگاه روانشناختی با موضوع اعتیاد را برای عموم دانشجویان ، برپا کرده است.

به گزارش مفدا مشهد، اداره مشاوره و سلامت روان از ۱۲ اسفند تا ۱۵ اسفند در محل دانشکده پزشکی نمایشگاه روانشناختی با موضوع اعتیاد را برای عموم دانشجویان ، برپا کرده است.

مسؤل برگزاری این نمایشگاه، حسین بی نیاز گفت: نمایشگاه اعتیاد با همکاری مرکز بهداشت شماره ۱ و در راستای اقدامات  ستاد مبارزه با مواد مخدر برنامه ریزی و با تلاش های دانشجویان فعال و مشارکت های حوزه های مختلف دانشگاه  پس از گذشت نزدیک به ۲۰ روز تلاش دایر شد. 

وی افزود: در این نمایشگاه  تابلو نوشتههایی در ابعاد مختلف، برای اطلاع بخشیدن از آسیب های به وجود آمده و نیز برای آگاهی دادن به دانشجویان در خصوص پیامدهای استفاده از مواد مخدر به بازدید کنندگان به نمایش گذاشته شده است.

 وی خاطر نشان کرد: پدیده شوم اعتیادبه مواد مخدر و روان گردانها اولویت اول آسیب‌ اجتماعی ما بوده است و کاهش سن و رشد شیوع مصرف مواد در بین نوجوانان و جوانان جوامع، افزایش ورود زنان، افراد شاغل و تحصیل کرده به چرخه اعتیاد، آن را به یک بحران اجتماعی تبدیل خواهد کرد.

دانشجویانی که به غرفه برای بازدید مراجعه می کنند ‏به ترتیب مشکلاتی مانند اعتیاد، مشکلات خانوادگی و ازدواج را بیان می کنند و برای رفع آن از ما راهکار خواستار بودند. مقرر شد این نمایشگاه هر ساله در دانشگاه برگزار شود و امیدواریم سالهای آتی با مشارکت بیشتر دانشجویان و نیز محتوای غنی تر در جهت پیشگیری از اعتباد اقدامات جدی تری صورت گیرد.

وی در پایان به نمایندگی اداره مشاوره از تمامی اساتید، اعضای محترم هیئت علمی، کارکنان، دانشجویان خواست چنانچه در این زمینه کمک و یا پیشنهاد عملیاتی دارند، حتما با اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه در میان بگذارند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.