چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷

دبیر جدید کانون صراط دانشگاه علوم پزشکی تبریز انتخاب شد

زهرا ملارسولی

دبیر جدید کاتون صراط دانشگاه علوم پزشکی تبریز انتخاب شد.

به گزارش مفدا تبریز، زهرا ملارسولی دانشجوی کارشناسی ارشد علوم تغذیه دانشگاه علوم پزشکی تبریز به عنوان دبیر جدید کانون صراط دانشگاه علوم پزشکی تبریز انتخاب شد.

وی در دوران دانش آموزی عضو شورای دانش آموزی، فعالیت های قرآنی و فرهنگی بوده است و دارنده مقام های استانی در رشته ی قرائت قرآن کریم است؛ در دوران دانشجویی کسب مقام کشوری در رشته های تلخیص کتاب(اول) و حفظ موضوعی قرآن کریم، دبیر کانون قرآن و عترت (ع) سال ۹۱ الی ۹۳، مسئول جشنواره ۲۱ و ۲۲ قرآن و عترت(ع) در سالهای ۹۴ الی ۹۶ و کسب رتبه سوم تیمی در بین ۶۰ دانشگاه کشور ،عضو هیئت تحریریه در نشریه های تنفس و بصائر در سالهای ۹۲ الی ۹۶ از جمله فعالبت های وی می باشد.
رسولی در گفتگو با خبرنگار مفدا عنوان کرد: نماز وسلامت دوهمزاد بشر واز مقتضیات زندگی اجتماعی و اسلامی انسان بوده وهستند. خداوند متعال یک میزان و ترازویی را به عنوان نماز قرار داده است، چنانچه کفه ترازو به سمت فحشاء و منکرات سنگینی نماید، نشان از تضییع نماز در جامعه و چنانچه کفه ترازو به سمت کاهش فحشاء و منکرات سنگینی نماید، نشان از بزرگداشتن و ادای حق نماز در جامعه است. چنانچه به موضوع نماز به عنوان یک اولویت و ضرورت و نسخه شفابخش و حلال مشکلات در آسیب های اجتماعی نگریسته شود، در آینده ای نزدیک قطعا شاهد کاهش آسیب‎های اجتماعی و سلامت جامعه در هر ابعادی خواهیم شد.
وی افزود: از اهداف و برنامه های کانون میتوان به  اولین جشنواره نماز و سلامت، کنگره نماز، تشکیل تیم های منسجم جهت پژوهشهای میان رشته ای در این حوزه ، برطرف نمودن مشکلات نمازخانه در دانشکده ها و خوابگاه ها و ... اشاره کرد.امید است که کانون صراط در دانشگاه مؤثر و مفید واقع شودـ
وی در آخر گفت: به عنوان آخرین عرائضم از عزیزانی که علاقه مند به فعالیت در این کانون هستند دعوت میکنم تا در راستای اعتلای ادای حق نماز در دانشگاه قدمی برداریم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.