چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵

فقهی زاده:

نمایشگاه بین المللی قرآن با هدف جریان سازی فرهنگی شکل گرفته است

قران

عبدالهادی فقهی زاده، رییس نمایشگاه قرآن در نشست هم اندیشی مدیریت امور نهادهای قرآنی بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم گفت: نمایشگاه قرآن با هدف جریان سازی فرهنگی شکل گرفته است.

به گزارش مفدا به نقل از مهر، نشست هم اندیشی مدیریت امور نهادهای قرآنی بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم دوشنبه ۱۳ اسفند ماه با حضور عبدالهادی فقهی زاده معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، حجت الاسلام والمسلمین حمید حسینی قائم مقام، حجت الاسلام والمسلمین علی ملانوری را به سمت مدیر امورنهادهای قرآنی و همچنین نمایندگانی از نهادها و سازمان‌های قرآنی در سالن جلسات معاونت قرآن و عترت برگزار شد.

فقهی زاده ضمن اشاره به اینکه مشارکت نهادها و سازمان‌های قرآنی در جهت تقویت نمایشگاه بین المللی قرآن کریم به عنوان رویداد ملی از اهمیت ویژه ای برخودار است، گفت: نگرش ما جلب مشارکت عمومی سازمان‌ها و نهادهای قرآنی در راستای تقویت جنبه‌های محتوایی و علمی نمایشگاه قرآن کریم می‌باشد.

وی افزود: نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با هدف جریان سازی فکری و فرهنگی حول موضوع بسیار مهم و اساسی در نظام فرهنگی کشور یعنی قرآن کریم شکل گرفته، مجموعاً توانسته بخش بسیار مهمی در این زمینه ایجاد کند. نمایشگاه قرآن کریم مخاطبان مختلفی دارد و ما سعی کردیم تمامی فعالیت‌ها در حوزه‌های علمی و هنری را غیرجناحی و یا غیر خرافی گرا انجام دهیم. نمایشگاه به مثابه جشنواره گوناگون و متنوع موضوعی و در رشته‌های مختلف با مخاطبان گوناگون بر حول یک محور بسیار مقدس است که با همکاری و مشارکت سایر سازمان‌ها و نهادها تقدیم مردم کشور خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین ملانوری امورنهادها و مؤسسات قرآنی را شامل ٤ گروه دستگاه‌ها و نهادها دولتی، نهادهای عمومی و برخی سازمان‌ها وابسته به دستگاه‌های دولتی مانند شهرداری‌ها، حوزه و دانشگاه، مؤسسات قرآنی، ان جی اوها، مؤسسات خیره به عنوان نهادهای غیر دولتی دانست و افزود: نهادها و سازمان‌ها می‌توانند طرح‌ها، پیشنهادات و نظرات خود را تا پایان ١٥ اسفند ماه سال جاری جهت بررسی و حمایت ارسال کنند.

حجت الاسلام والمسلمین حمید حسینی نیز با بیان اینکه امیدواریم با همکاری نهادها و سازمان‌های قرآنی کشور بتوانیم نمایشگاه بین المللی قرآن کریم را با توان و قوت بیشتری برگزار کنیم، گفت: نمایشگاه بین المللی قرآن کریم آوردگاه و رویداد ملی و متعلق به معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست بلکه متعلق به تمام نهادهای فرهنگی و قرآنی کشور است که ماحصل تمامی تلاش‌ها و دستاوردهایی که در طول سال گذشته در فعالیت‌های قرآنی کشور صورت گرفته، در این نمایشگاه در معرض دید عموم مردم قرار گیرد که شرط تحقق این است که تمامی سازمان‌ها و نهادهای قرآنی خود را متولی این امر بدانند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.