چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۸

تولید باکتریوسین انتروسین P در شرایط آزمایشگاه به عنوان پپتیدی با خاصیت ضد میکروبی وسیع

وارستگان

مقاله عضو هیئت علمی علوم پزشکی وارستگان در ISI به چاپ رسید

به گزارش مفدا وارستگان، جناب آقای دکتر منصوری عضو هیئت علمی گروه علوم آزمایشگاهی علوم پزشکی وارستگان به همراه تعدادی از همکاران خود توانستند مقاله ای با عنوان

"Expression in eukaryotic cells and purification of synthetic gene encoding enterocin P: a  bacteriocin with broad antimicrobial spectrum" در ژورنال AMB Express از ژورنال های معتبر پایگاه اطلاعاتی ISI به انتشار برساند.

عنوان مقاله: بیان و خالص سازی انتروسین (EntP) P در سلول های تخمدان هامستر چینی (CHO cells) به عنوان یک باکتریوسین با طیف ضد میکروبی گسترده است.

چکیده ای از مقاله بشرح زیر می باشد:

 با توجه به ظهور باکتری های مقاوم به چند دارو، گزینه های درمان بیماری های عفونی کاهش یافته است. باکتریوسین ها پپتیدهای ضد میکروبی تولید شده توسط باکتری های متعدد هستند که راهبردهای جایگزین درمانی را برای مقابله با عفونت های باکتریایی مقاوم به چندین دارو ارائه می دهند.
در این مطالعه ژن کد کننده آنتروسین P در وکتور pcDNA™3.1(+)  کلون شد و پس از ترانسفورماسیون وکتور تکثیر یافته درون CHO cells ، پپتید مورد نظر با استفاده از ستون مخصوص تخلیص و غلظت پپتید با روش برادفورد اندازه گیری شد.
در ادامه فعالیت ضد میکروبی EntP نوترکیب بر تعدادی از باکتریهای گرم مثبت، گرم منفی و پاتوژن های مقاوم به چند دارو مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به بررسی های انجام شده ،نتایج این مطالعه نشان داد که این پپتید می تواند کاندید خوبی برای درمان پاتوژن های مقاوم به چند دارو در نظر گرفته شود.
جهت دریافت مقاله می توانید به لینک زیر مراجعه فرمائید:

https://amb-express.springeropen.com/articles/10.1186/s13568-018-0729-6

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.