چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۲

ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشکده بهداشت؛

 دومین کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی گشایش یافت

کارگاه استرس

 دومین کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی به همت اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشکده بهداشت امروز در محل این دانشکده برگزار شد.

به گزارش مفدا یزد، این کارگاه آموزشی با هدف آشنایی عوامل ایجاد کننده استرس، توانمندسازی و کاهش سطح استرس در دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی برگزار شد.

ملیحه راغبیان کارشناس ارشد روانشناس بالینی در این جلسه پس از تعریف استرس و عوامل تاثیرگذار بر آن به تفاوت های فردی و محیطی در مدیریت استرس اشاره کرد و به آموزش راهکارهای مقابله با استرس پرداخت.

ملیحه راغبیان کارشناس ارشد روانشناس بالینی در دومین کارگاه اموزشی مهارتهای زندگی ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشکده بهداشت اظهارکرد: مدیریت استرس (Stress Management)  و سایر موضوعات مرتبط با استرس مانند مقابله با استرس و روشهای کاهش استرس و عوامل استرس از جمله بحث‌های رایجِ روزگار ما هستند.

وی افزود: بررسی‌ها نشان داده است ویژگی هایی چون علاقه‌مندی به توسعه فردی (در زندگی فردی یا محیط سازمانی)، جوان بودن و قرار داشتن در آستانه ورود به زندگی جدی شغلی و اجتماعی و ایفای نقش مدیریت و سرپرستی در سازمان‌ها و کسب و کارها، می‌توانند به نوعی استرس زا باشند.

راغبیان خاطرنشان کرد: کسانی که برای توسعه فردی وقت می‌گذارند، طبیعتاً در پی تغییر و بهبود وضعیت خود و محیط خویش هستند. این را هم به خوبی می‌دانیم که نوع تلاشی برای تغییر، می‌تواند به تحمل استرس های درونی و بیرونی منتهی شود.

وی با بیان این که اشتغال به مدیریت و سرپرستی هم از جمله عوامل استرس‌زایی است که می‌تواند بر تمام جنبه‌های زندگی ما سایه  بیندازد گفت: در چنین شرایطی اگر فردی در مدیریت استرس توانمند نباشد، این ناآرامی و تنش درونی با شخصیت وی در آمیخته می شود و به این ترتیب، مشکلات حاشیه‌ای او افزایش پیدا می‌کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.