چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲

دبیر جدید "کانون شعر و ادب" دانشگاه علوم پزشکی تبریز انتخاب شد

سید محمدرضا حسینی

"سیدمحمدرضا حسینی" به عنوان دبیر جدید کانون شعر و ادب دانشگاه علوم پزشکی تبریز انتخاب شد.

به گزارش مفدا تبریز،سید محمدرضا حسینی دانشجوی ترم چهار رشته علوم آزمایشگاهی دانشکده پیراپزشکی ورودی مهر ۹۶ به عنوان دبیر جدید کانون شعر و ادب دانشگاه علوم پزشکی تبریز انتخاب شد.

گفتنی است، کانون شعرو ادب دانشگاه علوم پزشکی تبریز با هدف ترویج و پیشبرد فرهنگ و ادب فارسی در دانشگاه و در بین دانشجویان  و تلاش برای برقراری ارتباط دانشجویان با اشعار شعرای فرهیخته و برجسته ککشورمان در سال ۸۷ تاسیس شد.

حسینی در گفتگو با مفدا گفت: این کانون جزو کانون های برجسته دانشگاه می باشد که از همان اوایل ایجاد کانون، کارهای زیادی انجام داده است که می توان به برگزاری مسابقات هفتگی همچون

مسابقه بزرگ مشاعره، شب شعر عاشورایی، مسابقه سه ستاره و... اشاره کرد.

وی افزود: جا دارد از زحمات دبیر سابق کانون کمال تقدیر و تشکر را به جا بیاورم.

دبیر جدید کانون شعر و ادب دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: از اهدافی که برای آینده کانون در نظر گرفته ایم، تشکیل کمیته درون کانونی در هر دانشکده جهت ارتقاء سطح فرهنگ و ادب  فارسی و ارتباط با فعالین و علاقه مندان دانشگاهی جهت افزایش میزان آگاهی و کیفیت هنرشان در زمینه شعر و ادب است.

از دیگر کارهایی که انجام خواهد شد برگزاری همایش های شعر در سطح دانشگاه و استعداد یابی در زمینه شعر و همچنین برپایی هفتگی اشعار چند بیتی و تقدیر از برگزیدگان هر هفته خواهد بود.

وی در آخر گفت: امید است با عنایت حضرت حق و توجه ویژه مسولین محترم و دانشجویان عزیز بتوانیم گامی در جهت اهداف متعالی علم و ادب در دانشگاه برداشته و  بستری را برای بروز استعداد ها و پیشرفت دانشجویان محترم فراهم آوریم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.