چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵

باحضور ۴۵ جهادگر؛

اردوی جهادی دانشگاهیان علوم پزشکی یزد برگزار شد

یزد

گروه جهادی شهید مریم فرهانیان دانشگاه علوم پزشکی یزد به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی زیر نظر بسیج دانشجویی دانشگاه، در منطقه کم برخوردار حسن آباد یزد، اقدام به برگزاری اردو جهادی کرد.

به گزارش مفدا یزد، در این اردوی جهادی ۳۵ نفر از جهادگران دانشجوی دختر و ۱۰ دانشجوی پسر دانشگاه علوم پزشکی یزد، در قالب تیم های درمانی و پشتیبانی در مدرسه دخترانه رسولیان، پایگاه سلامت، بیت الزهرا، مدرسه قرآنی نبی اعظم و مسجد حضرت مهدی واقع در حسن آباد یزد به ارائه خدمات بهداشتی درمانی پرداختند.

خدمات ارایه شده این گروه جهادی شامل خدمات بهداشتی و درمانی اعم از آموزش بهداشت، آموزش پسماند و آموزش بیماری های شایع در مدرسه بود.

اجرای حرکات کششی و اجرای طرح بهداشتی یک ماهه در مدرسه، ارایه مشاوره و ویزیت رایگان تغذیه طی ۳ روز با حضور ۴ نفر از دانشجویان ارشد تغذیه و حضور یک متخصص تغذیه از دیگر خدمات جهادگران در این اردو بود.

کارگاه شناخت و پیشگیری از بیماری‌های هاری، هپاتیت و شپش به صورت عمومی و پایش سلامت توسط ۴ تن از دانشجویان پزشکی در پایگاه سلامت طی سه روز نیز  از دیگر برنامه های این اردوی جهادی بود.

اکیپ درمانی جهادگران در مسجد حضرت مهدی نیز خدماتی چون غربالگری قند و فشارخون، شرح حال گیری توسط  شش نفر از دانشجویان پزشکی، ارایه ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص، ارایه خدمات و مشاوره مامایی و ارایه مشاوره و ویزیت رایگان تغذیه به مردم این مناطق ارایه داد.                                

در حوزه فرهنگی برنامه هایی از قبیل؛ شعرخوانی و خواندن آرزوها و درست کردن کاردستی و بازی با دانش آموزان در مدرسه، کار با کودک و هدیه دادن بادکنک به بچه ها برای شرکت در کلاس ها برگزار شد.

همچنین شعرخوانی، بازی، اوریگامی و نقاشی و  داستان صبح و بعدازظهر به مدت ۲ روز در مدرسه قرآنی نبی اعظم برای کودکان برگزارشد.

در حوزه مشاوره؛ برگزاری کارگاه مدیریت حوادث ترافیکی توسط دکتر جان فدا در دبیرستان پسرانه، ارایه مشاوره خانواده فردی صبح و بعدازظهر توسط دو مشاور خانواده و کارگاه مشاوره اعتیاد بعد از دعای ندبه در مسجد حضرت مهدی(عج( از دیگر برنامه های این اردوی جهادی بود که می‌توان به آن اشاره کرد.

گفتنی است، پخش ۴۵ پرس غذای گرم بین نیازمندان منطقه حسن آباد مشیر با همکاری پایگاه بسیج منطقه و دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از دیگر کمک‌های خیری این مراسم بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.