چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶

به همت کانون خیریه دانشگاه علوم پزشکی شیراز؛

"پلاک مهربانی" ، این بار بر سینه کودکان کار سنجاق شد

شیراز

کانون دانشجویی خیریه "پلاک مهربانی" دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از کانون‌های دانشجویی است که از طریق آموزش به کودکان کار، به یاری این قشر آسیب پذیر شتافته است.

به گزارش مفدا شیراز، کانون "پلاک مهربانی" از کانون های موفق دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشد که تهیه بسته های غذایی برای نیازمندان، برگزاری بازارچه های خیریه، رسیدگی به سراهای سالمندان، تهیه ویلچر برای معلولین، برگزاری جشن ها و برنامه های مفرح برای کودکان مبتلا به سرطان و سایر برنامه های نیک اندیشانه را در کارنامه خود دارد.

دبیر کانون پلاک مهربانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این خبر گفت: کودکان کار از جمله کودکان در معرض انواع مخاطرات اجتماعی بوده که در صورت رها شدن و عدم هدایت صحیح از سوی نهادهای ذیربط، می توانند به انحراف کشیده شده و باعث تباهی خود و جامعه گردند.

فاطمه لطفی ادامه داد: برنامه آموزشی این کانون دانشجویی که با عنوان "پنجشنبه های مهربانی" شناخته می شود شامل آموزش هفتگی هنرهای دستی و تاثیرگذار مانند نقاشی، ماندالا و آموزش مکالمه زبان انگلیسی می باشد.

این فعال دانشجویی افزود: آموزش، یکی از پایدارترین روش های رشد و هدایت بویژه در دوران کودکی و نوجوانی به شمار می رود و از این روی، کانون دانشجویی پلاک مهربانی تصمیم گرفته تا با آموزش این کودکان، ایجاد فضای فکری هنری و مهارت انگیزی در آنان بر آینده این قشر تاثیر گذار باشد.

لطفی اظهار داشت: این برنامه خیریه که با هماهنگی و همکاری اداره بهزیستی شیراز اجرایی شده، بصورت هفتگی در روزهای پنجشنبه به مدت دو ساعت و در محل اداره بهزیستی این شهرستان برگزار می گردد.

وی با اشاره به اینکه تا کنون شش جلسه از این کلاس ها برگزار شده، گفت: در هر جلسه از این کلاس های آموزشی، ۲۵ کودک کار علاقمند به رشته های هنری شرکت نموده و تحت نظر مربیان که همگی از دانشجویان علوم پزشکی شیراز و عضو کانون پلاک مهربانی می باشند آموزش های لازم را دریافت می کنند.

فاطمه لطفی از کلیه دانشگاهیان علوم پزشکی شیراز، برای حضور در بازارچه خیریه نوروزی این کانون که از روز چهارشنبه، ۱۵ الی ۱۷ اسفند ماه جاری در پارک آزادی، جنب شهر بازی این پارک برگزار می‌شود، دعوت نمود.

این دانشجوی فعال اجتماعی توضیح داد: بازارچه خیریه این کانون شامل نمایشگاه گل و گیاه بوده و به مدت سه روز به نفع کودکان کار و معلولین و سالمندان برپا می شود.

کانون پلاک مهربانی از کانون های موفق دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشد که تهیه بسته های غذایی برای نیازمندان، برگزاری بازارچه های خیریه، رسیدگی به سراهای سالمندان، تهیه ویلچر برای معلولین، برگزاری جشن ها و برنامه های مفرح برای کودکان مبتلا به سرطان و سایر برنامه های نیک اندیشانه را در کارنامه خود دارد.

دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حال حاضر بیش از ۲۰ کانون فعال دانشجویی دارد که به زودی این کانون ها توسعه بیشتری خواهند یافت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.