سه‌شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲

کانون اخلاق حرفه ای

برگزاری پخش مستند راه قریب در قالب جشن در سالن آمفی تئاترشهدای دانشجو مجتمع پیامبر اعظم (ص)

راه قریب

به همت کانون اخلاق حرفه ای پخش مستند راه قریب با حضور ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی اراک ، معاون ومدیر محترم فرهنگی وفوق برنامه ، با جمعی ازاساتید و دانشجویان برگزار گردید

 به گزارش مفدا :سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت : هیچ کاری لذت بخش تراز  کار پزشکی و نجات جان یک انسان نمی باشد / اگر باز به عقب برگردم دوباره رشته پزشکی را انتخاب می کنم

 دکتر سید محمد جمالیان در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در مراسم نمایش فیلم مستند راه غریب گفت: یک پزشک، تمام جوانی، هستی، خوشی ها و حتی خانواده را فدا می کند تا تسکین دهنده درد مردمی باشد که دوستشان دارد و این بسیار با ارزش می باشد و به واقع چه زیبا گفته اند که، هیچ کاری لذت بخش تر کار پزشکی و نجات جان یک انسان نمی باشد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در این دیدار ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع دانشجویان اظهار داشت: جامعه پزشکی یکی از بخش‌های مورد اعتماد مردم و پشتوانه استواری برای آرامش جامعه می‌باشد و مردم عزیز همراهی و همدلی پزشکان را در روزهای سخت فراموش نمی‌کنند و شما دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی می بایست قدر این موهبت را بدانید و با تلاش و تحصیل علم بتوانید پزشکان و کادر بهداشتی و درمانی ماهر و حاذقی باشید.

وی افزود: دانشجو روحیه لطیف و حساسی دارد و نگاه وی به موضوعات نگاهی احساسی و آرمانگرا است و این نگاه قابل تقدیر است و توصیه بنده به دانشجویان این است که پرسشگر و کنجکاو باشند و ضمن تحصیل در رشته تخصصی خود، دید اجتماعی داشته و به مسائل پیرامون بنگرند و در نهایت سعی کند که پزشک، متخصص، پرستار و..... ماهر و با معلومات بالا و به روزی باشد تا بتواند مورد اعتماد مردم و جامعه قرار گیرد.

ایشان در ادامه افزود: در دوران جوانی، این نخبگان و بهترین ها هستند که وارد عرصه پزشکی شده اند که نتیجه آن این شده که ایران، یکی از قطب های اصلی پزشکی جهان باشد و به برکت وجود این پزشکان حاذق ما شاهد مداوا و انجام تمامی اعمال جراحی در کشور عزیزمان هستیم.

وی در پایان با بیان اینکه اگر باز به عقب برگردم دوباره رشته پزشکی را انتخاب می کنم تصریح کرد: پزشکی، عشق خاصی میخواهد، من هم به نوبه خودم هم عاشق پزشکی هستم و هم عاشق مردم عزیز شهر و دیار خودم و این برایم افتخار است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.