دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶

معاون وزیر علوم خبر داد:

تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو به دانشگاه ها واگذار می شود

واگذاری ظرفیت پذیرش دانشجو به دانشگاه‌ها

معاون آموزشی وزارت علوم از بررسی یک طرح جدید خبر داد که به موجب آن تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو به دانشگاه‌ها واگذار می شود.

به گزارش مفدا قزوین به نقل از مهر،مجتبی شریعی نیاسر با اشاره به سیاست وزارت علوم مبنی بر تفویض اختیار به دانشگاه‌ها گفت: بحث تفویض اختیار به صورت تدریجی در حال انجام است.

وی ادامه داد: از سه سال گذشته که بحث تفویض اختیار را شروع کردیم، بحث برنامه‌ریزی درسی و تدوین برنامه‌ها، پذیرش دانشجوی خارجی و تعاملات با مراکز پژوهشی نیز به همین صورت، به دانشگاه‌ها واگذار شد و متناسب با جایگاه دانشگاه‌ها در نظام سطح بندی، مرتب افزایش می‌یابد.

معاون آموزشی وزیر علوم افزود: یک طرح جدید نیز در دست بررسی است که در پرتو آن بتوانیم تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو را به دانشگاه‌ها واگذار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از سیاست‌هایی هم که امسال در حال انجام است سیاست حذف فاز اول کنکور است همین حذف فاز اول کنکور نیز در راستای تفویض اختیار به دانشگاه‌ها صورت گرفت.

شریعتی نیاسر یادآور شد: همین که از سال آینده رشته محل‌ها با تکیه بر سوابق تحصیلی کاملاً جدا شده و دیگر کنکور مطرح نیست این یعنی اینکه دانشگاه‌ها می‌توانند در این رشته محل‌ها با تکیه بر سوابق تحصیلی پذیرش دانشجو کنند و این سیاست همچنان ادامه دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.