شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹

وزیر علوم:

ورزش‌های دانشگاهی نقش مهمی در شکوفایی دانشجویان دارد

وزیر علوم

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی بخش مهمی از بدنه این وزارتخانه بوده و در فعال سازی و شکوفایی ظرفیت دانشجویان نقش مهمی دارد.

به گزارش مفدا، منصور غلامی امروز (شنبه) با حضور در نهمین جلسه مجمع عمومی سالانه فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی اظهار کرد: فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی ظرفیت های بسیار بالایی دارد و وزارت علوم از هیچ کمکی به این فدراسیون دریغ نمی نمی‌کند.
وی با اشاره به اینکه این فدراسیون در راستای کمک به وظایف تربیتی دانشگاه ها فعال شده است، افزود: این فدراسیون بازوی مهمی در کنار وزارت علوم و دانشگاه ها است که به سلامت جسمی و روحی در جامعه توجه داشته و تقویت فعالیت‌های جسمی، ارتباطات بین المللی و توسعه ارتباطات دانشجویی در سطح بین المللی را دنبال می کند.
غلامی با بیان اینکه کشف استعدادها و قابلیت های دانشجویان در تقویت شخصیت و شناخت و بهره گیری از ظرفیت ها نقش دارد، اظهارکرد: با برنامه ریزی دقیق تر و استفاده از تجربیات نهادهای عضو فدراسیون می توان ظرفیت ها را افزایش داد و به خدمت درآورد.
وی گفت: دانشگاه ها توانمندی های خوبی دارند و به رغم محدودیت ها، در صورت کمک خواهی، با تمام ظرفیت به میدان می آیند.
وزیر علوم با تاکید بر اینکه سازمان امور دانشجویی و صندوق رفاه بخشی از توان خود را باید در حمایت از ورزش دانشگاهی به کار گیرند، تصریح کرد: باید در تامین منابع مالی فدراسیون ورزش های دانشگاهی هماهنگی مالی بیشتری صورت گیرد.
به گزارش ایرنا، غلامی در ادامه از لزوم تقویت ظرفیت دانشگاه ها سخن گفت و افزود: ظرفیت های فدراسیون بالا بوده و باید تمامی جنبه ها به کار گرفته شود.
وی در پایان افزود: اگرچه استفاده از قهرمانان ملی برای مدال آوری در ورزش های دانشگاهی، کمک کننده است اما باعث انحراف در تحقق اهداف فدراسیون می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.