شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۹

رییس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت؛

المپیاد بازی‌های فکری و المپیاد ورزش‌های بومی در چشم انداز برنامه‌های ما قرار دارد/ورزش همگانی در سطح کشور نتوانسته این حجم از برگزاری ورزش‌های همگانی را داشته باشد

نشست سرپرستان کاروان‌های ورزشی حاضر در المپیادهمگانی‌پسر به روایت تصویر

رییس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت گفت: المپیاد بازی‌های فکری و المپیاد ورزش‌های بومی در چشم انداز برنامه‌های اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت قرار دارد. البته شرایط، کمی محدودیت ایجاد کرده است و کمی برنامه‌های ما را عقب انداخته است در غیر این صورت ما برای خوابگاه‌ها برنامه‌های خوبی خصوصا در حوزه بومی و محلی در هفته خوابگاه‌ها که در ابتدای اردیبهشت ماه برگزار می‌شود داریم.

به گزارش مفدا، محمد حسین کوشکی در نشست مدیران کاروان‌های ورزشی چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت که در سالن جدید جلسات مجموعه تفریحی و رفاهی خزر آباد ساری برگزار شد با بیان این که این جلسه تحت عنوان جلسه هماهنگی قبل از آغاز مسابقات افتتاحیه با مدیران کاروان‌های ورزشی، چهارمین المپیاد ورزشی پسران دانشگاه‌های علوم پزشکی  برگزار می‌شود، گفت:  همانگونه که می‌دانید ورزش همگانی تلاش دارد تا همگانی نمودن ورزش به هر طریقی در سطح دانشگاه‌ها را دنبال کند و اگر بخواهد موفق باشد نیاز دارد تا در قسمت مدیریت نیز به صورت همگانی کارها را پیش ببرد. پس به تبع نه بنده نه هیچ کس دیگر در این مسیر به تنهایی نخواهیم توانست به موفقیتی دست پیدا کنیم.

وی با تاکید بر این که تا دست کمک و یاری شما در این مسیر در کنار ما نباشد نخواهیم توانست به موفقیت دست پیدا کنیم، ادامه داد: ما باید در کنار هم باشیم اگر این اتفاق نیفتد و یکدیگر را رها کنیم لذت رسیدن به قله را نخواهیم چشید بر همین اساس در مسابقات امسال که یکی از شاخصه‌هایش برگزاری المپیاد ورزش‌های همگانی برای دختران و پسران به صورت مشترک را دارا است، نیازمند این هستیم که شرایطی را ایجاد کنیم که ثابت شود دانشگاه‌های ما و مجریان برگزاری مسابقات شرایط برگزاری بیش از این تعداد رشته‌های ورزش‌های همگانی را دارا می‌باشند.

در این دوره از المپیاد ورزش‌های همگانی پسران ۵۹ دانشگاه مشارکت داشته‌اند من به خاطر دارم چهار ماه قبل برخی مناطق اعلام می‌کردند که شاید تیمی برای مسابقات نداشته باشند اما اکنون مشاهده می‌کنیم تنها چهار دانشگاه تا رسیدن به تعداد دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت جهت حضور در این رقابت‌ها فاصله داریم.رییس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت با خاطر نشان کردن این موضوع که باید  حرکت آغاز شده بیش از این در دانشگاه‌ها نهادینه شود، اظهار داشت: این مهم مستلزم این است که ما در دانشگاه‌ها تلاش خود را بیشتر انجام دهیم. البته باید این نکته را یادآور شوم که در سال‌ها ابتدایی و در جلسه با دبیران مناطق که به منظور برگزاری مسابقات جشنواره ورزشی صورت گرفته بود تنها دو منطقه و آن هم با رشته‌های محدود استقبال و اعلام حضور کردند، اما امسال شاهد بودم که اکثر مناطق این مسابقات را به صورت المپیاد برگزار کردند و این نشان دهنده این موضوع است که نه تنها کار در حوزه ورزش در دانشگاه‌ها در حال انجام است بلکه لزوم این فعالیت‌ها در دانشگاه‌ها حس می‌شود.

 کوشکی ابراز داشت: واقعیت این است که در کشور ۶۰ الی ۷۰ درصد نبود فعالیت وجود دارد به تبع در محیط دانشجویی اگر این آمار وجود داشته باشد برای ما این موضوع تکلیف می‌شود که باید چه کنیم که این درصد از افراد در آینده پس از ورود به جامعه ضرر کمتری را به جامعه وارد کنند؟ بر این اساس ما امروز هر بذری را بکاریم در آینده جامعه و فرزندان ما از این سهم برداشت خواهند کرد.

وی ضمن تشکر از همه دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت به دلیل مشارکت در المپیاد ورزش‌های همگانی دختران و پسران، بیان داشت: در این دوره از المپیاد ورزش‌های همگانی پسران ۵۹ دانشگاه مشارکت داشته‌اند. من به خاطر دارم چهار ماه قبل برخی مناطق اعلام می‌کردند که شاید تیمی برای مسابقات نداشته باشند اما اکنون مشاهده می‌کنیم تنها چهار دانشگاه تا رسیدن به تعداد دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت جهت حضور در این رقابت‌ها فاصله داریم.

رییس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت با اشاره به این که حتی دانشگاه‌هایی با ۳۰۰ هزار دانشجو تیم‌های تکمیلی را برای حضور در این مسابقات آورده‌اند، ابراز داشت: ورزش همگانی این خاصیت را دارد که شما در داخل مجموعه‌ای که هستید خصوصا با برنامه ریزی صورت گرفته که سالانه دو المپیاد برگزار می‌شود، می‌توانید با دانشجویان ورودی جدید خود وارد این دوره از مسابقات شده و ما هم به دنبال افزایش رشته‌های ورزش‌های همگانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی باشیم زیرا اکنون در جهان ۵۴ رشته ورزش‌های همگانی وجود دارد. این ۵۴ رشته زمانی می‌تواند عملی شود که ما بتوانیم مفهوم عام ورزش‌های همگانی را پیاده کنیم و این که همه بتوانند در حیطه جامعه خود ورزش را رواج دهند.

کوشکی به برگزاری جلسه قرعه کشی هفت تیم از مجموع هشت تیم چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی پسران دانشگاه‌های علوم پزشکی همزمان با برگزاری این نشست اشاره کرد و ابراز داشت: فردا باید افتتاحیه مسابقات با به نمایش داده شدند اتحاد و نظم دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شود و این جایگاه ویژه که به کمک شما در دانشگاه‌های علوم پزشکی ایجاد شده است مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان این که شاید این نکته را باور نکنید اما به جرات باید گفت در صحبت با ریاست فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور نسبت به این حضور دانشگاه‌های علوم پزشکی در ورزش‌های همگانی احسنت گفته شده است، بیان کرد: به واقع ورزش همگانی در سطح کشور نتوانسته این حجم از برگزاری ورزش‌های همگانی را داشته باشد و این حاصل زحمات تک تک همکاران من در دانشگاه‌ها است. در سایت‌های انجمن‌های ورزشی دارت و داژبال این شما هستید که در حال انجام کار هستید و این موضوع و کار دارای اهمیت است.

رییس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت به چشم انداز این اداره در ورزش‌های همگانی اشاره کرد و اظهار داشت: المپیاد بازی‌های فکری و المپیاد ورزش‌های بومی در چشم انداز برنامه‌های اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت قرار دارد. البته شرایط کمی محدودیت ایجاد کرده است و کمی برنامه‌های ما را عقب انداخته است در غیر این صورت ما برای خوابگاه‌ها برنامه‌های خوبی داریم خصوصا در حوزه بومی و محلی و در هفته خوابگاه‌ها که در ابتدای اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.‌

به واقع ورزش همگانی در سطح کشور نتوانسته این حجم از برگزاری ورزش‌های همگانی را داشته باشد و این حاصل زحمات تک تک همکاران من در دانشگاه‌ها است. در سایت‌های انجمن‌های ورزشی دارت و داژبال این شما هستید که در حال انجام کار هستید و این موضوع و کار دارای اهمیت است.کوشکی با بیان این که المپیاد بازی‌های فکری از آن دانشگاه‌های علوم پزشکی است، یادآور شد: امیدواریم بتوانیم این مهم را به صورت گسترده انجام دهیم. امیدوار هستم بزودی انجمن ورزش‌های همگانی را در دانشگاه‌ها ایجاد کنید تا به کمک دانشجویان بتوانیم در محیط‌های دانشجویی در همه زمینه‌ها موفق‌تر عمل کنیم. از این جهت امیدوارم سال آینده در زمان برگزاری این المپیادها تمامی دانشگاه‌ها دارای انجمن‌های ورزش‌های همگانی باشند زیرا دانشجویان فعال می‌توانند در همه زمینه‌ها به ما کمک کنند.

وی در پایان گفت: در حال حاضر انجمن داژبال یا فریزبی به ما پیشنهاد می‌دهند برای مسابقات بین الملل با توجه به فعالیت بالای دانشگاه‌های علوم پزشکی در رشته‌های دارت، فریزبی و داژبال، حضور فعالین این رشته‌ها را داشته باشیم و من نیز در نظر دارم که اگر فرصتی باشد تشکیل تیم بدهیم و علاوه بر این که افراد رکورد دار را تحت آموزش خود قرار می‌دهیم؛ تا پنج نفر از افرادی را که دارای استعداد در رشته‌های تیمی و انفرادی هستند اما تیمشان موفق به کسب امتیاز نشده است را در کنار افراد رکورد دار در تیم داشته باشیم و پیشنهاد اردوهایی را به این عزیزان بدهیم تا افراد نخبه را بتوانیم شناسایی کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.