شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۷

در نشست هم افزایی اعتلای فعالیتهای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با اساتید هیئت علمی مطرح شد

اساتید با رفتار و اعمال خود می توانند الگوی دانشجویان شوند /اساتید هنرمند می توانند مشوق و الگو دانشجویان قرار بگیرند

نشست هم افزایی با اساتید-ارومیه

نشست هم افزایی با موضوع "اعتلای فعالیتهای فرهنگی "با حضور ریاست و اساتید هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و به دعوت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در مورخ 5 دی ماه 95 برگزار شد.

به گزارش مفدا ارومیه،در ابتدای این نشست دکتر رادفر مدیر فرهنگی و امور فوق برنامه دانشگاه به ارایه گزارشی از فعالیتهای فرهنگی حوزه معاونت پرداخته و جهت اشنایی اساتید به معرفی کانون ها و تشکل های دانشجویی دانشگاه و اهداف آنها پرداخت،همچنین از اساتید جهت شرکت در جشنواره های قران و عترت و فرهنگی دعوت بعمل آرودند و آمار مختصری از تعداد شرکت کنندگان را تا روز 5 دی ماه گزارش دادند .

در ادامه دکتر فیروزی ضمن تشکر از همکاران و اساتید جهت شرکت  در این جلسه و احساس تکلیف کردن از اساتید جوان تشکر ویژه داشته و استفاده از تجربیات اساتید در حیطه فرهنگی رانخستین هدف این جلسه دانستند.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه دومین هدف از این نشست را صرف نظر از اینکه کدام معاونت دراین حوزه ورود پیدا کند بر این اصل اشاره کرد که معتقدیم که از فکر و قلم اساتید که جز مدیران و روسا آِینده کشور خواهند بود برای مدیریت دانشگاه استفاده شود .

دکتر فیروزی سومین هدف از این نشست را استفاده و بکارگیری از توانایی و استعداد های هنری اساتید در خصوص فعالیتهای فرهنگی و دانشجویی عنوان کردند که با توجه به این مورد اساتید می توانند دو مورد را برای دانشجویان تامین کنند که عبارتند امادگی فرد برای احساس مسئولیت زیرا  فعالیتهای فوق برنامه فرد را آماده می کند درمدیریت زندگی خود نقش موثری را داشته باشد دومین مورد هم اینکه وجود اساتید هنرمند برای دانشجویان می تواند نقش مشوق و الگو را در بین دانشجویان که اصلی ترین جامعه هدف اساتید هستند را ایفا کند حتی اساتید فعال در این حوزه می توانند کمکی برای حل مشکل افت تحصیلی دانشجویان نیز باشند .

دکتر رضا فیروزی در ادامه : مسئله اساسی دوم در دانشگاه که یکی از حوزه های مهم در معاونت فرهنگی و دانشجویی ارتقا حس مسئولیت پذیری و حس نشاط و شادی بین دانشجویان است،متاسفانه اعداد و ارقام در این خصوص چندان مناسب نبود و باعث نگرانی است ،البته شاید ایجاد شور ونشاط در بین دانشجویان نتواند این موضوع را به طور کامل حل کند ولی می تواندکمک در راستای دور شدن دانشجویان از این فضاهای ناامید کننده موثر باشد بنابراین اساتیدو همکاران میتواننند بسیار کمک کننده باشند.

در انتها دکتر فیروزی بیان داشتند که ،معاونت فرهنگی و دانشجویی در نظر دارد در مدیریت مسائل فرهنگی از خود دانشجویان کمک بگیرد به این صورت که دانشجویانی که دارای توانایی های بالقوه فرهنگی،هنری و علمی دارند می توانند در این خصوص در فعالیتهای معاونت همکاری داشته باشند،دکتر فیروزی این تصمیم را هم راهی برای کسب در آمد در حد مقدورات قانونی دانسته و ذکر کردند که دانشجویان با فعالیت در معاونت و تصمیم گیری ها فضا را از آن خود بدانند.

همچنین افزودند:اساتیدی که مایل به همکاری در فعالیتها با دانشجویان هستند می توانند برای شروع از انجمن های علمی دانشجویان آغاز کنند و دانشجویان را در خصوص مقالات علمی مشاوره و راهنمایی کنند .

در بخش بعدی مراسم دکتر آقازاده ریاست محترم دانشگاه ضمن تبریک ولادت حضرت عیسی مسیح از بانیان جلسه تشکر کرده و خواستار برگزاری چنین جلساتی در سایر معاونتها نیز شد.

ریاست دانشگاه دانشجویان را صاحبان اصلی دانشگاه دانسته و آشنا شدن اساتید با فعالیتهای حطه فرهنگی و دانشجویی دانشگاه را یکی از ضروریات دانستند .دکتر آقا زاده رفتار و اخلاق حرفه ای اساتید را در بخش های مختلف دانشگاه ،بیمارستان و کلاس را بهترین عمل برای الگو بودن برای دانشجو دانسته و ذکر کردند اساتید با داشتن وجدان کاری و احساس وظیفه در کارها باعث جذب دانشجویان به حوزه های فعالیتهای اخلاقی و فرهنگی خواهند شد.

دکتر آقازاده در ادامه افزود:بنده بعنوان ریاست دانشگاه با دکتر فیروزی در خصوص کمک گرفتن از دانشجویان در حیطه های مدیریتی موافق هستم و معتقدم باید زمینه را برای مدیریت دانشجویان ایجاد کرد تا جوانان در این دوران پستهای حساس را بر عهده بگیرند ،لذا اساتید می توانند درایجاد این باور نقش بسزایی در بین دانشجویان داشته باشند.

در ادامه جلسه خانم ابراهیمی به نمایندگی از کانون خیریه امید در خصوص این کانون واهداف این صندوق به ایراد سخنرانی پرداختند و آماری در خصوص فعالیتهای یکسال اخیر این صندوق و تعداد اعضا و میزان مساعدت به دانشجویان دانشگاه توضیحاتی را ارایه کردند .

سپس اساتید حاضر به معرفی خود پرداخته و به شرح دیدگاههای خود در خصوص مشکلات آموزشی ،اخلاقی ،فرهنگی و رفاهی موجود در واحدهای مشغول به کار خود پرداختند و به مسایلی در خصوص فعالیت تاثیر گذار در حیطه فضای مجازی ،وجود مشکلات روانشناختی در بین دانشجویان ،نبود فضای کافی در بیمارستان ها و تاثیر بسزای رعایت وجدان و اخلاق حرفه ای اساتید بر روی دانشجویان تاکید کرده و به بحث و تبادل نظر پرداختند

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.