چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴

به همت کانون فرهنگ ،ادب و هنر دانشگاه علوم پزشکی همدان ؛

جشن بزرگ میلاد اسوه زنان عالم حضرت فاطمه زهرا (س) و تجلیل از مقام شامخ "مادر" و روز "زن "برگزار گردید

جشن روز زن و تجلیل از مقام بزرگوار" مادر" در دانشگاه علوم پزشکی همدان

مراسم جشن روز زن و تجلیل از مقام مادر به همت کانون فرهنگ ،ادب و هنر با اجرای برنامه های متنوع و حضور پر شور دانشجویان در مرکز همایش های دانشگاه برگزار گردید.

به گزارش مفدا همدان، مراسم جشن بزرگ روز زن و تجلیل از مقام شامخ مادر به همت کانون فرهنگ ،ادب و هنر  و با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و با حضور حداکثری دانشجویان در مرکز همایش های دانشگاه برگزار گردید.

این مراسم با اجرای تلاوت قرائت قرآن کریم توسط عضو دانشجویی مفدا همدان علی ساوند شروع گردید و در ادامه سرود مقدس جمهوری اسلامی توسط گروه ناشنوایان آوایی دستان و با تشویق و همخوانی دانشجویان در سالن طنین انداز گردید.

بعد از پخش سرود مجری پرتوان دانشگاه پویا نعیم و نفر سوم جشنواره سیمرغ در ادوار گذشته با کری خواندن دانشجویان اقوام مختلف از جمله کرد، لر ،ترک و ... آنان را به تشویق و ایجاد شور و شوق در سالن دعوت نموده و سپس همه سالن برای سربلندی میهن سرافراز و عزیز کشور خود دعا و به تشویق پرداختند.

سپس نوبت به نقال بین المللی کشور سید مهرداد کاووسی رسید که با قرائت و نقالی خوانی قسمتی از شاهنامه فردوسی و گوشه ی "تراژدی فرود " را برای دانشجویان بازگو نماید و به نقش مادر در تربیت و کشته شدن فرزندش فرود اشاره کرده و اجرای عالی او سبب تشویق و حس وطن دوستی را در دانشجویان برانگیزد.

سپس دکتر سیما سادات لاری معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ضمن عرض ادب و تبریک روز زن و مادر به دانشجویان افزود: شما دانشجویان همواره می بایست قدر دان اولیاء و بزرگ های خود باشید و از تجربیات آنان به نحو صحیح بهره مند گردید.

ایشان اشاره کرد: شما دختران عزیزم ، مادران آینده مملکت هستید باید در زندگی تان راه و روش حضرت فاطمه زهرا (س ) را سر لوحه کارتان قرار دهید تا بتوانید در صراط مستقیم و مسیر عاقبت خیری قرار بگیرید.

ایشان خاطر نشان کرد: حضرت فاطمه (س) از نظر اخلاق باید اسوه تمام زنان جامعه قرار گیرد همانطور که می دانید ایشان هم در فرزندی دختر نمونه و هم در همسری ، همسر فداکار و همچنین در مادری بی نظیر و یکتا بودند و لذا شما باید درس زندگی را از این بزرگوار فراگیرید .

ایشان افزود: بنده از برگزار کنندگان این جشن بخصوص دانشجویی محترم علی محمد جعفری دبیر کانون فرهنگ ،ادب و هنر بخاطر پشتکار و تلاش و جدیت شان در برگزاری مراسم و همچنین تلاش شان در جذب دانشجویان و انجام امور جشنواره بین المللی سیمرغ  که در سال گذشته نیز با حضور ایشان و دیگر دانشجویان موفق به کسب چندین مقام ارزشمند شدیم تشکر و قدردانی می نمایم.

در ادامه دانشجویان کانون فرهنگ ،ادب و هنر به نمایندگی از طرف دیگر دانشجویان دانشگاه بصورت نمادین از خانم دکتر سیما سادات لاری به عنوان مادر معنوی دانشگاه با اهدا دسته گل تقدیر و تجلیل  نمودند.

سپس گروه آوایی دستان با اجرای قطعات موسیقی سالن را به وجد در آورد.

و تئاتر گروه لبخند توسط هنرمندان شهر همدان سعید باغبانی و سعید بیگی از دیگر برنامه ها مراسم بود که مورد توجه و تشویق قرار گرفت .

در ادامه گروه موسیقی پاپ "کلاویه" که در دوره قبل نیز در جشنواره سیمرغ خوش درخشیده بود به خوانندگی علی زند با اجرای چند قطعه موسیقی پاپ باعث ایجاد شادی و شعف در سالن گردیده و از طرف دانشجویان به شدت مورد تشویق قرار گرفتند.

مسابقه خوانندگی ۴ نفر از دانشجویان و تجلیل از مسئولین همراه و یاور کانون فرهنگ ،ادب و هنر که  از جمله خانم دکتر لاری معاون فرهنگی و دانشجویی، دکتر حسن زائری لطف مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه ،مهندس بهرام طهماسبی مدیر مرکز همایش های دانشگاه ، سجاد طهماسبی مدرس و بازیگر شاخص تئاتر همدان وهمچنین کارشناس فرهنگی خانم شمس از دیگر قسمت های برنامه بود در این تجلیل محمد جلال قاسمی مدیر روابط عمومی مفدا همدان نیز با دعوت دبیر کانون در اهدا جوایز با ایشان همکاری کردند.

دیدن آلبوم تصاویر (۱)

دیدن آلبوم تصاویر (۲)

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.