شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴

در آیین اختتامیه نخست

نفرات برتر چهار رشته دارت، فریزبی، روبیک و آمادگی جسمانی جوایز خود را دریافت کردند

image.png

آیین اختتامیه رشته های ورزشی دارت، فریزبی، روبیک و آمادگی جسمانی امروز شنبه چهارم اسفند ماه با حضور دکتر محمد حسین کوشکی رئیس اداره ورزش های همگانی وزارت بهداشت و در حضور ورزشکاران،مربیان و سرپرستان تیم های مختلف در سالن اجتماعات مجتمع خزرآباد ساری برگزار شد و برگزیدگان این رشته های ورزشی جوایز خود را دریافت کردند.

به گزارش مفدا، در ابتدای این نشست و قبل از اهدای مدال و جوایز به ورزشکاران برتر، دکتر محمد حسین کوشکی رئیس اداره ورزش های همگانی وزارت بهداشت دقایقی به ارایه سخن پرداخت و بر لزوم توسعه ورزش های همگانی در میان دانشجویان علوم پزشکی تاکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم در بحث توسعه و گسترش ورزش های همگانی موفق باشیم باید در راستای علمی کردن و توجه به این ورزش از هیچ تلاشی دریغ نکنیم. اگر بتوان یک واحد درسی دانشگاهی با موضوع ورزش همگانی ایجاد کنیم قطعا به بالندگی و توسعه این ورزش کمک شایانی می شود.

کوشکی با بیان اینکه مشارکت حداکثری دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی در این المپیاد ستودنی بود، اظهار کرد: یکی از سیاستها و برنامه ریزی های وزارت بهداشت برپایی مستمر المپیادهای ورزش های همگانی است که خوشبختانه طی این چند ساله باموفقیت این المپیادها را برگزار کرده است.

وی ضمن تشکر از مدیران و مسوولان تربیت بدنی دانشگاه های علوم پزشکی به واسطه همکاری و مشارکت حداکثری ورزشکارانشان به المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دختر علوم پزشکی گفت: حضور ۵۶ دانشگاه علوم پزشکی در این رخداد ورزشی نشان از توجه و اهمیت دانشگاه ها به ورزش همگانی است و خوشبختانه دانشگاه های علوم پزشکی در راستای سیاست های وزارت بهداشت گام بر می دارند.

رئیس اداره ورزش های همگانی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: امیدوارم در آینده نزدیک و با برنامه ریزی های بیشتر بتوانیم رشته های ورزشی خاصی را به المپیاد ورزش های همگانی اضافه کنیم تا دانشجویان در رشته های دیگر نیز آماده رقابت با رقبای خود باشند.

کوشکی ضمن تشکر از اطلاع رسانی و پوشش خبری این المپیاد گفت: یکی از مواردی که می تواند به رشد و توسعه ورزش همگانی در کشورکمک کند بحث اطلاع رسانی و آگاهی بخشی است.

همچنین در ادامه این مراسم سلیمی مسئول فنی رشته آمادگی جسمانی به ارایه گزارشی از برگزاری مسابقات این رشته در طول برپایی المپیاد پرداخت و گفت: ۴۶ دانشگاه علوم پزشکی برای حضور در مسابقات آمادگی جسمانی این دوره از المپیاد ثبت نام کردند که نشان می دهند استقبال از این رشته خیلی بالا بوده است.

وی اظهار کرد: برخی از دانشگاه های علوم پزشکی از لحاظ اقتصادی در مضیقه بودند اما با این وجود با اعزام ورزشکارانشان در المپیاد ورزش های همگانی همکاری ومشارکت خوبی کردند که جا دارد از مسئولان و مدیران تربیت بدنی این دانشگاه هاتشکر کنم.

سلیمی گفت: از دکتر کوشکی رئیس اداره ورزش های همگانی وزارت بهداشت تقاضا دارم سال آینده کادر داوری و ورزشکاران بیشتری را برای رشته ورزشی آمادگی جسمانی به المپیاد اعزام کند.

در ادامه عشرت شاه محمدی معاون فنی چهارمین المپیاد ورزش های همگانی به نمایندگی از مسئولان فنی دو رشته دارت و روبیک و در غیاب آنها گزارشی از برگزاری این دو رشته ورزشی در طول برگزاری المپیاد ارایه کرد و گفت: ۵۱ دانشگاه در رشته دارت در این دوره از المپیاد شرکت کردند و مسابقات دارت طی مدت سه روز در خزراباد ساری برگزار شد که جا دارد از تلاش و زحمات همه عزیزان تشکر کنم.

وی اظهار کرد: همچنین ۳۳ دانشگاه در رقابت های روبیک این دوره از المپیاد حضور داشتند که اکثر ورزشکاران وتیم های حاضر در این رشته فکری از آمادگی خوبی برخوردار بودند و  این مساله نشان می دهد که مدیران تربیت بدنی دانشگاه ها تیم های خوبی را در رشته روبیک روانه المپیاد کرده اند و سطح فنی مسابقات روبیک بالا بود.

همچنین در ادامه زبرجد مسوول فنی رشته فریزبی گزارشی از این رشته ارایه کرد و گفت: ۳۳ دانشگاه ورزشکاران خود را به این المپیاد اعزام کردند و سطح کیفی مسابقات فریزبی بالا بود.

وی گفت: امسال مسابقات فریزبی در سه آیتم دقت، ام تی آی ومسافت به نحو مطلوبی برگزار شد که جا دارد از مسوولان و دست اندرکاران برگزاری این المپیاد تشکر کنم.

مسوول فنی رشته فریزبی گفت: در المپیاد قبلی دختران تعداد دانشگاه های کمتری در مسابقات فریزبی حضور داشتند اما امسال تعداد دانشگاه های علوم پزشکی برای حضور در این رشته به ۵۰ دانشگاه رسیده است که این نشان ازاهمیت و علاقه دانشجویان علوم پزشکی به این رشته مفرح است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.