یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۲

مقام نخست دارت:

به قصد قهرمانی آمده بودم/ از ورزش تلاش و امید برای پیروزی را آموختم

نفرات برتر اختتامیه اول

مقام نخست دارت در چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور گفت: برای رسیدن به هدف خود باید با غیرت بجنگیم یعنی هیچ وقت ناامید نشویم و همیشه به تلاش خود ادامه دهیم و مطمئن باشیم که نتیجه مورد نظر خود را بدست می آوریم و این روحیه رقابت که در ورزش وجود دارد به انسان انگیزه می دهد و موجب رشد و پیشرفت انسان در تمام مراحل زندگی می شود.

به گزارش مفدا، فائزه خواجه امینیان اظهار کرد: دانشجوی ترم چهارم کارشناسی علوم آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و اصالتا اهل یزد هستم و در مسابقات دارت چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر علوم پزشکی مقام اول را کسب کردم.

وی افزود: اولین بار دو سال پیش شهرداری محلات یزد مسابقات دارت برگزار کرد که به صورت اتفاقی با دارت آشنا شدم و در این مسابقه شرکت کردم و موفق شدم مقام دوم را کسب کنم و همچنین ترم اول رشته علوم آزمایشگاهی را در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار میخواندم که در مسابقات دارت درون دانشگاهی مقام دوم را بدست آوردم سپس به دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد انتقالی گرفتم که در مسابقات درون دانشگاهی مقام دوم را کسب کردم.

این دانشجوی علوم آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد یادآور شد: در دوران تحصیل در مقطع راهنمایی عضو تیم بسکتبال و شنای بندرعباس و همچنین در دوران دبیرستان عضو تیم تنیس یزد بودم اما رشته دارت را به صورت حرفه ای تمرین کردم و قصد دارم این رشته را ادامه بدهم.

خواجه امینیان خاطرنشان کرد: به صورت حرفه ای تقریبا سه ماه است که تحت نظر مربی دارت را تمرین می کنم و در این المپیاد شرکت کردم که در مرحله نیمه نهایی و نهایی رقیب های خوب و قوی داشتم که برای این مسابقات بسیار آماده بودند، اما من به قصد قهرمانی در مسابقات دارت این المپیاد شرکت کردم که خوشبختانه به هدف خودم رسیدم و موفق شدم مقام نخست را کسب کنم.

مقام نخست مسابقات دارت در این المپیاد گفت: رشته های ورزشی مختلف را تجربه کردم که شنا، بسکتبال و تنیس با فیزیک بدن من سازگاری نداشت اما دارت را بعنوان ورزش حرفه‌ای خودم انتخاب کردم و معتقدم که اگر یک فردی در طول زندگی خود همیشه اهل ورزش بوده باشد زمانی که وارد رشته ورزشی جدید می شود خیلی بهتر می تواند خود را با شرایط وفق بدهد و با انگیزه بیشتری مسیر را ادامه می دهد و انگار متعلق به همان جایگاه بوده است.

خواجه امینیان ادامه داد: علاوه بر آمادگی جسمی باید آمادگی ذهنی هم برای ورزش داشته باشیم و برای رسیدن به هدف خود باید با غیرت بجنگیم یعنی هیچ وقت ناامید نشویم و همیشه به تلاش خود ادامه دهیم و مطمئن باشیم که نتیجه مورد نظر خود را بدست می آوریم و این روحیه رقابت که در ورزش وجود دارد به انسان انگیزه می دهد و موجب رشد و پیشرفت انسان در تمام مراحل زندگی می شود.

وی اظهار کرد: همه امکانات رفاهی، اسکان، تغذیه و حمل و نقل که وزارت بهداشت برای دانشجویان علوم پزشکی در این المپیاد فراهم کردند در سطح خوب و مطلوبی بود و مسئولان وزارت بهداشت نهایت تلاش خود را برای هر چه بهتر برگزار شدن این المپیاد ورزشی انجام دادند اما تنها انتقادی که دارم این است که سالن ورزشی که در آن مسابقات دارت برگزار می شد نور کافی وجود نداشت که نشانه گیری برای دارت بازان سخت میشد.

این دانشجوی علوم آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد خاطرنشان کرد: برخی از دانشجویان دارت باز از شهرستان های کوچک و محروم آمده بودند که حتی مربی نداشتند و فقط خودشان به تنهایی تمرین کرده بودند اما بسیار قوی بازی میکردند و سطح مسابقات دارت در این المپیاد بسیار بالا بود.

خواجه امینیان گفت: در مسابقات درون دانشگاهی و لیگ های باشگاهی ورزشکاران دوستانه بازی می کنند و سطح مسابقات پایین تر است اما در مسابقات المپیاد کشوری قطعا سطح مسابقات بالاتر است و ورزشکاران هدف پررنگ تری برای پیروزی داشتند و رقابت ها سنگین تر بود.

وی تصریح کرد: داوران مسابقه دارت در این المپیاد بسیار باتجربه بودند و یک روز پیش از برگزاری مسابقات و در روز قرعه کشی تیم ها، ورزشکاران را راهنمایی می کردند تا اشتباهات آنها را رفع کنند که ورزشکاران بتوانند بهترین بازی خود را ارائه دهند و جدا از این بحث که خودم مقام اول آوردم اما منصفانه باید گفت که قضاوت داوران در سطح بسیار خوبی بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.