یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷

با ابلاغی به روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور صورت گرفت؛

تاکید وزیر بهداشت بر اجرایی شدن بیانیه " گام دوم انقلاب " مقام معظم رهبری

دکتر نمکی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ابلاغی به معاونین این وزارتخانه و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور بر اجرایی شدن بیانیه " گام دوم انقلاب " که از سوی مقام معظم رهبری به ملت شریف ایران ابلاغ شده است، تاکید کرد.

به گزارش مفدا، دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه‌ای به  به معاونین این وزارتخانه و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور بر اجرایی شدن  بیانیه " گام دوم انقلاب " که از سوی  مقام معظم رهبری به ملت شریف ایران ابلاغ شده است، تاکید کرد.

متن ابلاغ وزیر بهداشت به شرح زیر است:

رییس / سرپرست محترم دانشگاه / دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ...
معاون محترم ....

       بیانیه " گام دوم انقلاب " که توسط رهبر فرزانه انقلاب به ملت شریف ایران ابلاغ شد علاوه بر بالندگی و نشاط دوباره درخت تنومند انقلاب اسلامی با تاکید بر ارکان اصلی آن همچون استقلال ، آزادی و دفاع  از آرمانهای نفیس روزهای نخست، نقشه و چراغ راهی بی مانند بود برای توسعه افتخار آفرین ایران اسلامی که چکیده اندیشه  بزرگ مرد دلسوز و خردمندیست که سالهای با برکت عمرش را در سنگرهای مختلف مصروف خدمتگزاری به مردم ، کشور و دینش کرده و اینک حاصل آنهمه تجربه ، اخلاص ، دلسوزی و اعتقاد را در قالب جملاتی سرشار از عشق و معنویت نثار مردمان سرزمینش نموده است .
با مداقه در این بیانیه مهم می توان دریافت سهم ما در وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در بکارگیری این توصیه‌های ارزشمند فراتر از دیگر دستگاهها است .
اشاره و توصیه به مواردی همچون رعایت اخلاق، توسعه عدالت، رعایت اصول اقتصاد مقاومتی، توجه ویژه به آموزش و پژوهش مبتنی بر مصالح و مقتضیات ملی و دینی و تمرکز بر سبک زندگی  درست مردم از اهم موضوعاتی است که می تواند سرلوحه فعالیتهای همکارانمان در سراسر کشور قرار گیرد.
لذا از معاونین محترم و روسای محترم دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی کشور می خواهم تا با تشکیل ‌های ویژه، برنامه‌های عملی  جهت اجرای توصیه‌های معظم له را تدوین و حداکثر تا سه ماه آینده به اینجانب اعلام فرمایند.
توفیق و عزت همکاران را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.
                                  

                                                                                                     دکتر سعید نمکی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.