یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹

مدیر دانشجویی در نشست مشترک شورای صنفی و رؤسای ادارات مدیریت دانشجویی اظهار داشت:

شورای صنفی، اهرم متین و  قوی برای توسعه ارائه خدمات رفاهی دانشجویی در دانشگاه

مفدا مشهد 3

در نشست مشترک شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با مدیر و رؤسای حوزه مدیریت دانشجویی دانشگاه، مدیر دانشجویی شورای صنفی را یک اهرم متین و  قوی برای توسعه ارائه خدمات رفاهی دانشجویی در دانشگاه معرفی و نفوذ و قدرت آن را شیوه ای قانونی و تعریف شده عنوان کرد.

به گزارش مفدا مشهد, عصر دیروز ۴ اسفند ۹۷ نشست شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه  علوم پزشکی مشهد با مدیر و رؤسای ادارات خوابگاه ها، تغذیه، رفاه، فناوری و نقلیه برای ارائه پاسخ به سؤالات و درخواست های اعضای شورای مرکزی  در دفتر مدیریت دانشجویی دانشگاه برگزار شد.

 در ابتدای این جلسه  امیررضا صالح مقدم مدیر دانشجویی دانشگاه، شورای صنفی را یک اهرم متین و  قوی برای توسعه ارائه خدمات رفاهی دانشجویی در دانشگاه معرفی و نفوذ و قدرت آن را شیوه ای قانونی و تعریف شده عنوان کرد.

در این نشست اعضای شورای مرکزی صنفی دانشجویان درخواست های متعددی داشتند؛ تأمین ناهار پنج شنبه ها برای دانشجویان بالینی که بر حسب ضرورت مشغول هستند و ساماندهی بیشتر بر امور نقلیه در ایام تعطیل، عدم موازی کاری گروه های فعال دانشجویی در حوزه صنفی، رفع مشکلات قطعی و حجم اینترنت برای دانشجویان، درخواست راهکاری جهت رفع محدودیت قانونی برای دریافت غذای دانشجو توسط  دانشجویان دیگر،رفع مشکلات اتوماسیون تغذیه در دانشگاه و دانشکده  اقماری کاشمر و  نیز نحوه پرداخت وام ها و کار دانشجویی ها، از جمله سؤالات و درخواست های این شورا بود.

   

حامد عطاریانی مسئول واحد نقلیه در خصوص درخواست های دانشجویان مبنی بر سرویس دهی در پنج شنبه ها و ایام تعطیل بیان کرد سرویسهای نقلیه در روزهای تعطیل متناسب با نیاز دانشجویان و با هماهنگی شورای صنفی برقرار شده است.

فاطمه خجسته سرپرست اداره تغذیه در خصوص ارائه کارت تغذیه دانشجو توسط دیگری گفت: طبق آئین نامه ها غذای سلف مربوط به شخص دانشجو بوده و این محدودیت برای پیشگیری از مشکلات پیش آمده برای دریافت غذا می باشد و ادامه داد گاهی مواردی به وجود آمده که کارت تغذیه دانشجوی علوم پزشکی در اختیار دانشجویان سایر دانشگاه ها قرار گرفته و یا دانشجویان غیر خوابگاهی با استفاده از این کارت ها اقدام به دریافت غذاها کرده اند.

 وی افزود: چنانچه بر حسب ضرورت نیاز باشد تا دانشجو برای دوستان خود غذا دریافت کند با کسب  مجوز از مدیر دانشجویی این مساله قابل رفع خواهد بود .

 در ادامه برای استفاده بهینه از غذای مازاد قرار بر آن شد با برنامه ریزی جدید، بصورت غذای روز فروش ارائه شود.

 همچنین طراحی نرم افزار اتوماسیون تغذیه برای دانشکده کاشمر  و یا استفاده دانشجویان این دانشکده  از نرم افزار اتوماسیونی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دو پیشنهاد بود که برای رفع مشکل نرم افزار اتوماسیون تغذیه کاشمر مطرح شد.

ناهید باقری، رئیس اداره رفاه نیز در خصوص کار دانشجویی و زمان ثبت نام وام های ضروری و علوی توضیحاتی را به شورای مرکزی ارائه داد تا در صورت لزوم اطلاع رسانی از طریق دانشجویان شورای صنفی صورت پذیرد .

مریم نادرزاده، رئیس اداره خوابگاه ها نیز ضمن اشاره بر رفع موارد فنی و روشنایی محیط خوابگاهی با پیگیری مداوم کارشناسان هر خوابگاه افزود: تلاش خواهد شد سطح ارائه خدمات خوابگاهی افزایش یابد.

   

    

مهندس هوشیار نیز قطعی موقت اینترنت در هفته گذشته را از موارد به وجود آمده از سوی سرورهای پشتیبان کننده در تهران عنوان کرد و بیان داشت در چنین مواردی تیم فناوری سریعا وارد عمل شده و درصدد رفع آن خواهد بود.

در پایان صالح مقدم، مدیر دانشجویی از حضور فعال شورای صنفی این دانشگاه  جهت توسعه رفاهی دانشجویان قدردانی کرد و حفاظت از منابع دانشگاه برای آینده، ساماندهی و انضباط شرایط برای دانشجویان را از موارد قابل تأمل برشمرد و خواستار دیدگاه منصفانه به تلاش مسئولان برای رفع امور دانشجویان شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.