یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰

روز مهندس؛

روزی برای تجلیل از تلاشگران عرصه آبادانی

مفدا مشهد

مهندسان در عرصه عمران و آبادانی کشور همواره پیشگام بوده‌اند و روز مهندس بهانه‌ای برای پاسداشت نقش مهندسان در مسیر پیشرفت و اعتلای کشور است.

پنجم اسفندماه به مناسبت زادروز دانشمند فرهیخته و برجسته ایرانی خواجه نصیرالدین طوسی که رهبر معظم انقلاب اسلامی ایشان را یکی از ستارگان روشن دانش در تاریخ پر افتخار ایران برشمردند؛ به نام روز مهندس نام‌گذاری شده است تا در این روز تلاش‌های مهندسان، متخصصان و تلاشگران عرصه مهندسی، عمران و آبادانی کشور پاس داشته شود و از نقش مؤثر و راهگشای مهندسان در مسیر پیشرفت و اعتلای کشور سخن به میان آید.

تاریخ پرافتخار ایران اسلامی، مشهون از ظرافت خلاقانه هنرمندان، متخصصان و مهندسانی همچون خواجه نصیرالدین طوسی، شیخ بهایی، ابن سینا، فردوسی، حافظ و سعدی است که آوازه هنرشان بعد از قرن‌ها هنوز هم به گوش می‌رسد و می‌توان آثار خلق شده از سوی آنان را به چشم دید و در برابرشان تعظیم و بر آن افتخار کرد.

بناهای مهندسی ایرانی همچون بنای عظیم تخت جمشید، شکوه ایوان مداین، میدان نقش جهان و بناهای عظیم دوران اسلامی را می‌توان نمونه‌ای بارز از خلاقیت و ابتکار متخصصان و مهندسان این مرز و بوم نام برد که اقتدار، فرهنگ و تمدن را برای این کشور به ارمغان آورده است.

مهندسان در عرصه عمران، آبادانی، سازندگی و پیشرفت کشور همواره پیشگام بوده و هستند و در سال‌های دفاع مقدس نیز شاهد افتخارآفرینی مهندسان بودیم که یاد و خاطره ۱۴۰۰ مهندس شهید در هشت سال جنگ تحمیلی را گرامی داشته و به ارواح طیبه تمامی آنان سلام و درود می‌فرستیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.