یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱

اردوی جهادی "کانون جهاد سلامت" دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد

کانون جهاد سلامت

اردوی جهادی "کانون جهاد سلامت" دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با حضور پزشکان متخصص و دانشجویان عضو این کانون، در شهرستان محروم خور و بیابانک در شرق استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش مفدا اصفهان، روزهای واپسین بهمن ماه ۹۷، مردم شهرستان خور و بیابانک میزبان اردوی جهادی با حضور پزشکان متخصص و دانشجویان عضو کانون جهاد سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بودند.

"سید عرفان مجیدی" دانشجوی پزشکی و عضو شورای مرکزی کانون جهاد سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان  در گفت و گو با خبرنگار مفدا، اظهار داشت: هفت تیم تخصصی در رشته های داخلی، جراحی، چشم پزشکی، رادیولوژی، ژنتیک، روانپزشکی و مشاوره کودک و نوجوان طی دو روز، خدمات سلامت را در سه شهر خور، فرخی و جندق و روستاهای جنوبی شهرستان ارائه دادند. 

وی افزود: دو تیم سیار نیز با حضور در منازل به سرکشی از بیماران صعب العلاج تعدادی از خانوارهای محروم شتافتند و ضمن ویزیت بیماران و دلجویی از خانواده بیماران، سبدهای ارزاقی به آنها اهدا نمودند.

مجیدی خاطرنشان کرد: در بخش های آموزشی و فرهنگی نیز همایش های متعددی ویژه اولیای دانش آموزان و دانش آموزان مدارس و عموم مردم برگزار شد.

محمدمهدی احمدی، دانشجوی رادیولوژی و از نخبگان قرآنی و ورزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز که مسئولیت فعالیت های فرهنگی این اردو را بر عهده داشت، از برگزاری دو محفل قرآنی و چندین برنامه آموزشی در زمینه معارف قرآن و اهل بیت علیهم السلام ویژه اهالی شهرستان محروم خور و بیابانک در جریان این اردوی جهادی خبر داد.

وی همچنین برگزاری همایش مهارت های فرزندپروری ویژه مادران دانش آموزان شهر جندق را از دیگر فعالیت های فرهنگی در این اردوی جهادی برشمرد.

مهدی دریابیگی، دانشجوی پزشکی و مسئول واحد آموزش کانون جهاد سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در گفتگو با خبرنگار مفدا گفت: در جریان اردوی جهادی خور و بیابانک، دانش آموزان دبیرستان های نوبت دوم سه شهر این شهرستان توسط کارشناسان خبره و دانشجویان نخبه پزشکی و داروسازی، تحت مشاوره تحصیلی و آموزش های انگیزشی قرار گرفتند.

دکتر مهرداد زینلیان، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و سرپرست کانون جهاد سلامت هدف از فعالیت های جهادی این کانون را علاوه بر محرومیت زدایی از مناطق محروم، آشنایی دانشجویان نخبه دانشگاه با محرومیت های جامعه و تقویت روحیه جهادی، تعهد و خودسازی در آنها برشمرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.