یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۵

خبر خوش معاون وزیر علوم برای دانشجویان

17

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان با اشاره به خبرهای خوش در حوزه وام دانشجویی گفت: طبق مصوبات جلسه اخیر هیات امنای صندوق رفاه در راستای افزایش وام شهریه دانشجویان دانشگاه‌ها تصمیم گرفتیم میزان وام شهریه دانشجویی در سال آینده در تمامی مقاطع بین ۳۰ تا ۴۰ درصد و بیشتر افزایش یابد.

به گزارش مفدا بهشتی دکتر مجتبی صدیقی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد: مصوبات اخیر هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان خبرهای خوبی را برای دانشجویان در سال ۹۸ دارد.

وی با اشاره به برگزاری جلسه هیأت امنای صندوق رفاه، افزود: در این هیأت امنا در راستای افزایش وام شهریه دانشجویان دانشگاه‌ها تصمیم گرفتیم میزان وام شهریه دانشجویی در سال آینده در تمامی مقاطع بین ۳۰ تا ۴۰ درصد و بیشتر افزایش یابد. علاوه بر این، وام ضروری دانشجویان از ۶۰۰ هزار تومان به یک میلیون تومان در سال ۹۸ افزایش می‌یابد.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم اظهار کرد: امیدواریم که بتوانیم با وجود امکانات محدودی که داریم پوشش‌های وام‌های دانشجویی را بیشتر کنیم و درخواست‌های دانشجویان را به بهترین صورت پاسخ دهیم.

صدیقی تصریح کرد: پیش از این در مورد وام شهریه اعتبارات تخصیص داده نمی‌شد اما با هم فکری با مؤسسات بانکی توانستیم در وام شهریه تحرک بیشتری داشته باشیم و این وام در سال آینده رشد بیشتری خواهد داشت.

معاون وزیر علوم در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با تمهیدات اندیشیده شده هر دانشجویی که در سال ۹۸ وامی اعم از وام ضروری، وام تحصیلی، وام مسکن و سایر وام‌ها را درخواست کند، بتوانیم به بهترین صورت پاسخگو باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.