یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۹

آشنایی با قرآن باعث افزایش تمرکز و حافظه می گردد

16

نسرین خواجه علی دانشجوی آموزش پزشکی در مقطع دکترای تخصصی دانشگاه و برگزیده رتبه سوم کشوری در بخش بررسی و نقد کتاب در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت است. وی متولد 1356 و اهل شهر اهواز می باشد. از شما دعوت می کنیم تا مصاحبه ما را با این دانشجوی برگزیده در این دوره از جشنواره بخوانید.

1.پرداختن به قرآن تا چه حد باعث کسب موفقیت در زمینه های دیگر زندگیتان شده است؟

فعالیت در حوزه قرآن باعث آرامش روحی می شود و قلب انسان را از گناه بدور نگاه می دارد. به واقع آشنایی با آموزه های قرانی باعث آرامش و قوت قلب در انسان می شود که لذت بیشتری از زندگی می برد. آشنایی با قرآن باعث افزایش تمرکز و حافظه نیز می گردد. همانطور که من در هنگام شرکت در این جشنواره مشغول مطالعه برای آزمون جامع دکتری بودم ولیکن با آرامشی که از مطالعه کتاب استاد جوادی آملی گرفتم توانستم در هر دو زمینه به خوبی عمل نمایم.

2.به نظر شما علت بی رغبتی دانشجویان نسبت به فعالیت های مذهبی چیست؟

محدودیت زمان و حجم بالای کار و فعالیت به خصوص در بین دانشجویان علوم پزشکی، بی توجهی دانشجویان نسبت به نیازهای روحی و روانی خودشان، تغییر نگرش ها، عدم استفاده از متخصصان زبردست و آزموده که دارای نفوذ کلام بیشتری هستند که تمامی این  موارد، لزوم توجه بیشتر به رعایت اخلاق حرفه ای در بین اساتید و بررسی مجدد زیرساخت های فعلی را می طلبد.

3.چه توصیه ای به دانشجویان و دوستان خود دارید؟

توصیه من به دوستان این است که این فرصت ها را غنیمت بشمارند و در این جشنواره ها شرکت کنند. همانطور که می دانید جشنواره قرآنی فقط محدود به حافظان قرآنی نیست و هر کسی می تواند در هر زمینه که توانایی دارد در این جشنواره شرکت نماید و خوشبختانه برای دانشجویان فرصتی فراهم می باشد تا بتوانند با توجه به کثرت و تنوع در زمینه های مختلف جشنواره، شرکت نمایند.

4.چه درخواستی از مسئولین دانشگاه دارید؟

با توجه به اینکه داشتن برنامه های جذاب و مناسب برای تأثیرگذاری بر دانشجویان و جذب جوانان با سلیقه های مختلف به سوی مسائل ارزشی ضروری است لذا با اطلاع رسانی بهتر در خصوص برنامه های فرهنگی، توجه خاص به برنامه ریزی و اجرای مناسب برنامه ها از عواملی هستند که بر گرایش دانشجویان نسبت به برنامه های فرهنگی تاثیر گذارند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.