شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۳

با تأکید بر اجرای بیانیه؛

دستورالعمل وزیر بهداشت درباره «گام دوم انقلاب» به دانشگاهها

نمکی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر اجرایی شدن بیانیه «گام دوم انقلاب» که از سوی مقام معظم رهبری به ملت شریف ایران ابلاغ شده است، تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، دکتر سعید نمکی این موضوع را به معاونین وزارت بهداشت و روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ کرده است.

در این ابلاغ آمده است: «بیانیه «گام دوم انقلاب» که توسط رهبر فرزانه انقلاب به ملت شریف ایران ابلاغ شد علاوه بر بالندگی و نشاط دوباره درخت تنومند انقلاب اسلامی با تاکید بر ارکان اصلی آن همچون استقلال، آزادی و دفاع  از آرمان های نفیس روزهای نخست، نقشه و چراغ راهی بی مانند بود برای توسعه افتخار آفرین ایران اسلامی که چکیده اندیشه بزرگ مرد دلسوز و خردمندیست که سالهای با برکت عمرش را در سنگرهای مختلف مصروف خدمتگزاری به مردم ، کشور و دینش کرده و اینک حاصل آن همه تجربه، اخلاص، دلسوزی و اعتقاد را در قالب جملاتی سرشار از عشق و معنویت نثار مردمان سرزمینش کرده است.

با مداقه در این بیانیه مهم می توان دریافت سهم ما در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بکارگیری این توصیه های ارزشمند فراتر از دیگر دستگاه ها است.

اشاره و توصیه به مواردی همچون رعایت اخلاق، توسعه عدالت، رعایت اصول اقتصاد مقاومتی، توجه ویژه به آموزش و پژوهش مبتنی بر مصالح و مقتضیات ملی و دینی و تمرکز بر سبک زندگی  درست مردم از اهم موضوعاتی است که می تواند سرلوحه فعالیت های همکارانمان در سراسر کشور قرار گیرد.

لذا از معاونین و روسای دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی کشور می خواهم تا با تشکیل کارگروه های ویژه، برنامه های عملی جهت اجرای توصیه های معظم له را تدوین و حداکثر تا سه ماه آینده به اینجانب اعلام کنند.»

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.