پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۱

خواهران ورزشکار مهمان المپیاد ورزشی دانشگاه های علوم پزشکی

رقیه حسن زاده - روبیک

حسن‌زاده و خواهرانش از ورزشکارانی هستند که در چند سال اخیر مهمان المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی بودند و در رشته‌های مختلف آموزش‌های مناسبی برای پیشرفت ورزشی دیدند.

به گزارش مفدا، چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر علوم پزشکی میزبان دانشجویانی است که از خانواده‌ای ورزشکار هستند و چند دانشجوی رشته‌های مختلف در دانشگاه علوم پزشکی دارند.
رقیه حسن‌زاده، دانشجوی سال سوم رشته بهداشت عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز جزء خانواده‌ای ورزشکار است که پیش از او، خواهرانش در المپیاد ورزشی دانشجویان دختر  وزارت بهداشت شرکت کردند و رتبه آوردند؛ وی از  دوره دبستان در رشته فوتسال ورزش را شروع کرده‌ است و در دوره دانشجویی به سمت ورزش حرفه‌ای روی آورد.
حسن زاده که دومین سال است در المپیاد ورزشی دانشجویان وزارت بهداشت شرکت می‌کند، گفت: دو سال پیش در رشته ورزشی پله‌نوردی شرکت کردم، از همان جا وقتی بازی روبیک را دیدم به این رشته علاقه‌مند شدم و به سمت یادگیری این رشته رفتم.
وی، ورزش کردن در زمان دانشجویی را عاملی برای رغبت بیشتر به سمت مطالعه مطرح کرد و افزود: با توجه به اینکه روبیک تأثیر بسیاری بر روی تقویت حافظه دارد، یادگیری دروس را راحت‌تر می‌کند.
این دانشجوی رشته بهداشت محیط از حمایت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت که با تشویق مسئولان و آموزش‌های آنان توانست از ورزشکاری نیمه حرفه‌ای ارتقا یابد و به صورت حرفه‌ای وارد مسابقات رشته روبیک در المپیاد ورزشی دانشجویان دختر وزارت بهداشت شود.
حسن زاده از ابراز علاقمندی خانواده به ویژه خواهرانش تعریف کرد که از دانشجویان دانشگاه علوم‌پزشکی هستند و گفت: یکی از خواهرانم که کارشناسی ارشد رشته بهداشت محیط است چند سال گذشته در مسابقات رشته دو و میدانی المپیاد ورزشی دانشجویان وزارت بهداشت مقام سوم را کسب کرده‌ است؛ خواهر دیگرم دانشجوی کارشناسی ارشد رشته بیوشیمی است و در رشته تیراندازی فعالیت می‌کند.