پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۸

۵۲ دانشجو در مسابقات دارت چهارمین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی به رقابت می پردازند

خانم آب پیکر

سرپرست فنی مسابقات دارت چهارمین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی گفت: ۵۲ دانشجو از ۵۲ دانشگاه علوم پزشکی کشور در مسابقات دارت این دوره از المپیاد شرکت کردند.

به گزارش مفدا ، صبح امروز پنجشنبه دوم اسفند ماه ۹۷ بخش مقدماتی مسابقات دارت در نخستین روز چهارمین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی در سالن ورزشی مجتمع صندوق رفاه دانشجویان خزرآباد ساری برگزار شد.

حمیده آب پیکر سرپرست فنی مسابقات دارت در این المپیاد در گفت و گو با مفدا اظهار داشت: ۵۲ دانشجو از ۵۲ دانشگاه علوم پزشکی کشور در مسابقات دارت این دوره از المپیاد شرکت کردند که مسابقات دارت به صورت انفرادی طی دو روز در سه سطح مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی برگزار می شود.

وی افزود: مسابقات دارت در این دوره به صورت ۵۰۱ دبل طی دو روز برگزار می شود که در روز نخست جدول ورزشکاران به صورت دوره ای و در روز دوم به صورت تک حذفی با یکدیگر به رقابت می پردازند.

سرپرست فنی مسابقات دارت خاطرنشان کرد: در مرحله مقدماتی از هر دوره جدول ۲ نفر یعنی در مجموع ۳۲ ورزشکار به مرحله نیمه نهایی صعود می کنند که در فینال به صورت تک حذفی با یکدیگر به رقابت می پردازند تا نفرات برتر به صورت مقام اول، دوم و سوم مشترک مشخص شوند.

آب پیکر با بیان اینکه در روز نخست سطح مسابقات دارت خوب بوده است؛ گفت: ۶ داور، یک سرپرست فنی و یک مسئول انجمن در مسابقات دارت این دوره از المپیاد حضور دارند.

وی تصریح کرد: دانشجویانی که در مسابقه دارت چهارمین دوره المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دختر علوم پزشکی شرکت کردند برای نخستین بار است که در المپیاد ورزش های همگانی شرکت می کنند و با وجود آنکه تجربه نخست آنها است اما بسیار باانگیزه ظاهر شدند.