پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۳

یک فعال ورزشی؛

آمادگی جسمانی  یک رشته قدرتی و در عین حال سرعتی است

مصاحبه کردستانی

یک فعال ورزشی در رشته بدنسازی، گفت: رشته من در دوران تحصیلی دبیرستان آمادگی جسمانی بود و بر همین اساس با این رشته آشنایی خوبی دارم به نحوی که در مسابقات استانی شرکت کرده و تجربه خوبی در این خصوص کسب کرده‌ام. رشته بدنسازی یک رشته قدرتی و در عین حال سرعتی است به این معنا که شما باید علاوه بر قدرت بدنی، تحرک بالا و گاهی تمرکز بالا را نیز داشته باشید.

مریم جمالی؛ دانشجوی دانشکده علوم پزشکی گراش در گفت‌وگو با مفدا، در خصوص چگونگی آشنایی با المپیاد ورزشی دختران وزارت بهداشت، گفت: من برای اولین بار است که در رشته آمادگی جسمانی در این مسابقات شرکت می‌کنم و از این که در میان برگزیدگان کشوری در رشته‌های مختلف قرار دارم بسیار خوشحالم.

وی ادامه داد: رشته من در دوران تحصیلی دبیرستان آمادگی جسمانی بود و بر همین اساس با این رشته آشنایی خوبی دارم به نحوی که در مسابقات استانی شرکت کرده و تجربه خوبی در این خصوص کسب کرده‌ام.دانشگاه نیز پس از  اطمینان از توانایی من و با گرفتن آزمون ورزشی من را به این دور از مسابقات دعوت کرد. رشته بدنسازی یک رشته قدرتی و در عین حال سرعتی است به این معنا که شما باید علاوه بر قدرت بدنی، تحرک بالا و گاهی تمرکز بالا را نیز داشت باشید.

این فعال ورزشی از دانشگاه علوم پزشکی گراش با بیان این که حریفات قدرتمندی در این دوره از مسابقات در رشته آمادگی جسمانی حضور دارند، خاطر نشان کرد: در این دوره از مسابقات حریف‌های قوی از استان‌های یاسوج، بوشهر، شیراز و فسا حضور دارند که من نهایت تلاش خود را برای موفقیت انجام خواهم دارد.

 جمالی با بیان این که در هفته چند ساعت ورزش می‌کنم، به اهمیت ورزش در داشتن زندگی امیدوارانهتر اشاره کرد و ابراز داشت: حال و هوای من قبل و بعد از ورزش کاملا با هم تفاوت دارد و این نشان میدهد ورزش می‌تواند روحیات مثبت، انرژی بیشتر و آرامش رفتاری ملموس تری را به ما هدیه کند. من از همه دانشجویان و علاقمندان به سلامت و شادی می‌خواهم حس ورزش کردن را در خود ایجاد و به سمت ورزش بیایند اگر چه در ابتدا کار سختی به نظر می رسد اما در نهایت موفق خواهند بود.

وی تاکید کرد: برای من حضور در این مسابقات از این نظر که می‌توان رقابتی سالم را ایجاد کرد دارای اهمیت است اما به دنبال موفقیت و کسب رتبه برای دانشگاه خود نیز هستم اگر چه مهمترین دلیل می‌تواند حفظ روحیه ورزشی برای مواجهه با شرایط کاری خود در علوم پزشکی باشد که بی نهایت نیازمند استقامت و داشتن روحیه بالا است.